Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůKulturaHudbaFinská kapela HIM dostala fanoušky v Roxy do varu

Finská kapela HIM dostala fanoušky v Roxy do varu

Finská kapela HIM dostala fanoušky v Roxy do varu

Včerejší koncert HIM v klubu Roxy byl pro klub i pro fanoušky dlouho očekávanou akcí. Ze začátku vznikaly dohady, zda kapela do Prahy opravdu přijede, přestože se již prodávaly lístky. Kapela Prahu neměla v oficiálním plánu koncertů, ale vše se nakonec vyřešilo a HIM opravdu do Prahy dorazili.

Finští kluci v Praze koncertovali zejména v Lucerně, zastávku v ČR si udělali i minulý rok a to v rámci festivalu Benátská! Letos se rozhodli zvolit menší klub v Dlouhé ulici – Roxy. Již kolem páté hodiny se před klubem tvořila spořádáná fronta fanoušků, kteří byli rozpoznatelní na první pohled díky tričkům s nápisem kapely, tetováním se znakem kapely apod. Klub se otevřel kolem půl 7. Každý fanoušek si chtěl zabrat místo co nejblíž kapele a když nám člen security oznámil, že kapela dřív jak za 2 hodiny nevystoupí, že máme jít ven na vzduch, jinak bude většina z nás omdlévat, začala velká diskuze. Nikomu se nechtělo svoje “vybojované” místo opouštět, zejména poté, co si většina lidí v prvních řadách vystála dlouhou dobu i frontu před klubem. Všichni prosili o kelímky s vodou, což je běžné řešení dehydratace na většině koncertech. Security nám však oznámili, že vodu nemají, že si máme dojít pro pití na bar. Ale stejně tak, jako v prvním případě, nikdo nechtěl opustit své místo. A tak všichni ve vydýchaném prostoru netrpělivě čekali, kdy kapela přijde. I zde se našly skvělé holčiny, které se “proboxovaly” k baru a nazpět na své místo a o vodu, kterou si na baru koupily se podělily s ostatními v prvních řadách. Každý se chladil čím šlo..Nakonec, kolem půl 9 vešli HIM na podium a začla pořádná show. Valo si hned všiml, že většina z nás je patřičně dehydratována z dusna, které v klubu bylo a tak neváhal a začal fanouškům rozdávat vodu, která byla na podiu přichystaná pro něho. Nakonec ještě zašel do zákulisí pro další balík vody a rozdal všechnu vodu, kterou mohl. Tento velmi vstřícný krok ocenili všichni fanoušci hlasitým potleskem a křikem. Koncert začali s písní Buried alive by love a pokračovali jedním hitem za druhým ať už to byla píseň Poison girl, Killing Loneliness, Join me in death nebo např. The Sacrament. Nechyběla ani velmi oblíbená píseň The Funeral of Hearts. Celkově se jednalo o 23 písní i s přídavkem, kterým byla píseň Rebel Yell známá od Billy Idola. Fanoušci svou spokojenost dávali najevo hlasitým aplausem při i po každé písničce. Některé fanynky kapele HIM věnovaly i pár dárků, za což jim Ville náležitě poděkoval.
V klubu bylo zakázáno kouřit a většina fanoušků to akceptovala. Ti, co si i přesto zapálili, byli ostatními napomenuti. Většina si taktéž všimla, že Ville Valo, frontmen kapely, po celou dobu pil nealkoholické pivo. Ville měl v minulosti problém s alkoholem, některá média uvádějí, že byl schopný vypít až 4 litry vodky denně. A tak tato změna s nealko pivem rozhodně vede k lepšímu. Přestože už nepůsobí tak temně jako v minulých letech, tak si tím kapela nijak neuškodila, právě naopak. Je vidět, že si Ville i zbytek kapely koncert užívá, s fanouškama čas od času naváže oční kontakt a neváhá se ani usmát. HIM jsou veselejší, ale hudbu nezměnili. Pořád je to ten skvělý lovemetal, na který jsou všichni jejich fanoušci zvyklí. Fanoušci mohou jen doufat, že kapela navštíví Prahu i v následujících letech a zároveň se těšit, že HIM předvedou zase skvělou show.

Facebook komentáře

Sdílejte články