Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaHudbaHouslový virtuos Pavel Šporcl získal dvě ocenění v jednom týdnu

Houslový virtuos Pavel Šporcl získal dvě ocenění v jednom týdnu

Houslový virtuos Pavel Šporcl získal dvě ocenění v jednom týdnu

Pavel Šporcl dlouhodobě patří mezi nejúspěšnější české muzikanty.

Nejnověji to potvrdil minulý týden, kdy zároveň získal cenu Ochranného svazu autorského (OSA) za skladbu, kterou si zkomponoval pro album My Violin Legends pod názvem Bohemian Nostalgia a také Platinovou desku Supraphonu za své nejnovější album Gipsy Fire.

Výroční ceny OSA jsou udělovány jako jediné v České republice na základě zasílaných statistik hlášení rozhlasových a televizních vysílatelů, provozovatelů hudebních on-line služeb, výrobců a prodejců nosičů a pořadatelů koncertů. Jedná se tedy o skladby, které byly v loňském roce nejčastěji slyšet v českém éteru, nejvíce se prodávaly na nosičích či on-line, a které koncerty byly nejvíce navštěvovány. Slavnostní večer 10. výročních cen OSA se uskutečnil 11. června 2015 v divadle Hybernia. Pavel Šporcl získal ocenění za skladbu v oblasti klasické hudby, kterou nazval Bohemian Nostalgia a zařadil jí na album věnované velkým českým houslistům s příznačným názvem Moje houslové legendy.

V sobotu 13. června – v rámci koncertu Classic in Fire v pražském Rudolfinu – převzal Pavel Šporcl a jeho cimbálová kapela Gipsy Way Ensemble Platinovou desku Supraphonu za své nejnovější album Gipsy Fire, kterého za půl roku již prodal přes 6.000 CD. Album natočil s hostem, vynikajícím akordeonistou, Vojtěchem Szabó.

Pavel Šporcl nyní pokračuje v koncertním turné se svou cikánskou cimbálovou kapelou Gipsy Way, kdy koncertně představují album Gipsy Fire. Zároveň vystupuje i v koncertních programech s klavíristou Petrem Jiříkovským: Pocta Paganinimu a Moje houslové legendy.

Nahrávku Gipsy Fire lze kdykoliv pořídit v digitálním servisu Supraphonline.cz: http://www.supraphonline.cz/album/85160-gipsy-fire Stopáž: 1:19:20 Cena za stažení: 199 Kč

Z KONCERTNÍHO DIÁŘE PAVLA ŠPORCLA:

17. červenec: Luhačovice

18. červenec: Mohelnice – kostel sv. Tomáše Becketa

31. červenec: Český Krumlov – Zámecká jízdárna

ZDROJ: 2 MEDIA

Facebook komentáře

Sdílejte články