Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaHerec Jan Kanyza načetl tajemné pověsti z hradů a zámků, vychází na audioknize

Herec Jan Kanyza načetl tajemné pověsti z hradů a zámků, vychází na audioknize

Herec Jan Kanyza načetl tajemné pověsti z hradů a zámků, vychází na audioknize

Blíží se sezóna výletů na hrady a zámky. K této příležitosti Supraphon připravil audioknihu pověstí z 33 našich nejznámějších hradů a zámků, určenou malým i velkým posluchačům. Role průvodce se ujal herec Jan Kanyza, který vypráví příběhy plné dobrodružství, tajemných dějů a kouzel z mnoha známých míst Čech, Moravy i Slezska. V řadě pověstí vystupují postavy z naší historie – císaři, králové, rytíři, ale i bájná postava zakletého purkrabího na Lokti, slepcův pes na Karlštejně a mnoho dalších.

Dávné příběhy z Karlštejna, Lednice, Hluboké nad Vltavou, Znojma, Orlíku či Českého Těšína, Švihova, Olomouce a dalších pětadvaceti v excelentním podání herce Jana Kanyzy. Ten je považován za jednoho z nejcharismatičtějších českých herců a jehož výrazný, charakteristický hlas skvěle podtrhuje historické texty.

Posluchači se díky poutavému, napínavému a přístupnému zpracování vybraných bájí a legend Josefa Pavla, Adolfa Weniga, Jiřího Svobody, Karly Bufkové-Wanklové nebo i otce slavného vypravěče Jaroslava Kanyzy, mají možnost seznámit s historií našich nejnavštěvovanějších národních památek.

Bezmála čtyři hodiny těch nejzajímavějších příběhů a pověstí našich hradů vydává Supraphon na CD i digitálně.

Foto Martin Kubica/ Supraphon

Facebook komentáře

Sdílejte články