Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Hudba

Helena Vondráčková znovu dobyla polské Sopoty

Helena Vondráčková

Legendární zpěvačka Helena Vondráčková vystoupila na mezinárodním hudebním festivalu Sopot Classic, který byl tentokrát věnovaný české vážné a populární hudbě. Znovu tak dobyla Operu Leśna, kde v roce 1977 získala jednu ze svých nejprestižnějších cen Grand Prix 77 sopotského festivalu.


Se symfonickým orchestrem zazpívala i Malovaný džbánku

Helena Vondráčková„První část programu, který moderoval autor známé knihy o Česku Mariusz Szczygiel, byla klasická a v druhé – popové části – jsem vystoupila se svým galakoncertem doprovázená velkým symfonickým orchestrem města Sopot a mojí kapelou Charlie Band. Samozřejmě, že jsem zazpívala i hit Malovaný džbánku, který Poláci milují,“ říká Helena Vondráčková.

Zpěvačka se do Polska vrátila po čtyřměsíční pauze způsobené koronavirovou epidemií. „Do Opery Leśna sice mohlo přijít jen 1,5 tisíce fanoušků, ale o to více vytvořili dechberoucí a spontánní atmosféru,“ dodala zpěvačka, kterou v Sopotech čekal i festivalový doprovodný program, v rámci něhož se setkala přímo se svými příznivci.

Helena Vondráčková momentálně v Česku dokončuje nové album, na kterém pracuje s producentem Kájou Maříkem. V září pak vyrazí na odložené české turné Vzhůru k výškám. Do Polska by se na podzim mohla vrátit v rámci dokončení televizní show Star Voice, když hvězdy mají hlas, v jejíž porotě na jaře zasedla. Koronavirus ale vysílání pořadu přerušil.

 Foto: Sopot Classic

Luboš Procházka
PR manažer

lubos@agenturamm.cz

Podobné příspěvky

Národní muzeum po 132 letech poprvé restauruje kostru plejtváka myšoka

Jaroslav Hauer

David Coria špička španělského Flamenca navštíví Prahu

Jaroslav Hauer

V Bohnicích se představily legendy aut

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady