Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůKulturaHudbaH + K + D + P = Královny šansonu v Hybernii

H + K + D + P = Královny šansonu v Hybernii

H + K + D + P = Královny šansonu v Hybernii

Křížková, Poullain, Drössler a Hapková prožijí šansonový večer!

HK Hyb 1(2)Čtyři nejlepší české šansonové zpěvačky současnosti se už příští sobotu 18. března setkají na jednom jevišti. V pražském Divadle Hybernia si zazpívají Hanka Křížková, Chantal Poullain, Renata Drössler a Petra Hapková. Jedinečný večer bude plný slavných hitů.

“Moc se na to těšíme. Šanson je něco, co je věčné a my jsme si s mými kolegyněmi řekly, že uspořádáme takový celý večer. Proto každý, kdo má rád šansony, by si tenhle koncert neměl nechat ujít,” prozradila Hanka Křížková, kterou ač je více známější z mnoha muzikálů, provázejí šansony celou řadu let. Za sebou má několik desek a i její pravidelné koncerty jsou právě šansonově pojaté. Ke všemu letos v srpnu slaví životní jubileum a připravuje i narozeninový koncert.

“Moc se na ten večer a na své kolegyně těším. Věřím, že se i divákům budou melodie líbit,” prozradila také herečka, která se proslavila i jako šansoniérka Chantal Poullain.

“Česká Marlene Dietrich”, zpěvačka Renata Drössler se na šansonový večer také velmi těší. Už proto, že se na jevišti objeví s předním českým pianistou Petrem Ožanou. “Petr mne doporvází celou řadu let. Je to obrovský talent a člověk, který má právě pro šansony obrovský cit. Těším se na něj, i na qwesvé kolegyně,” říká Drössler.

Malou premiérou bude koncert v Hybernii pro zpěvačku Petru Hapkovou. Ta sice šansony zpívá běžně a má i pravidelné večery na pražské Balbínce, ale společně na jednom jevišti s více kolegyněmi bude zpívat v tomto složení poprvé. “Taky se na to moc těším. Myslím si, že ty, kteří mají rádi šansonové melodie, opravdu potěšíme. A moc se těším na tu skvělou atmosféru,” doplnila dcera geniálního skladatele Petra Hapky.

Vstupenky na Večer se šansony lze zakoupit na pokladně Hybernie, nebo přes web na: https://www.ticketportal.cz/ event.aspx? ID =
87290https: //vstupenky.ticket-art. cz / koncerty-domaci-tlumočníků / vecer-se-sansony-13377 /

DSC09138  DSC_8481.JPGu

Facebook komentáře

Sdílejte články