Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Pozvánky na akce Umění

Galerie Malostranská beseda novou výstavou láká na kouzelný svět loutkového filmu

Praha, 3. duben 2015 – V pražské Galerii Malostranská beseda byla ve čtvrtek 2. dubna zahájena výstava k novému českému loutkovému filmu Malá z rybárny režiséra Jana Baleje. Jde o unikátní spojení klasické loutky s moderními digitálními technologiemi, které divákům dává možnost nahlédnout do zákulisí magického světa animovaného filmu. Výstava je koncipována pro návštěvníky všech generací a potrvá do 28. června 2015.

„Výtvarná stránka filmu Malá z rybárny je natolik jedinečná a krásná, že nás inspirovala k uspořádání samostatné výstavy. V našem galerijním podkroví si hrajeme s iluzí mořského přístavu, návštěvníci se tak na moment mohou stát součástí filmového příběhu a seznámit se s hlavními hrdiny. Výstava je interaktivní, zábavná, poučná a bude bavit malé i velké,“ přibližuje umělecký ředitel Malostranské besedy David Hanzlík.

„Na návštěvníky tu čeká stovka loutek a filmových dekorací, video mapping, dotykové obrazovky, živé akvárium, výtvarné a animační dílny, 3D tisk nebo soutěže. Na programu budou také večerníčky České televize a audiopohádky Českého rozhlasu. To vše za doprovodu hudebních a video ukázek z filmu. Speciálním hostem je polské filmové studio SE-MA-FOR,“ doplňuje David Hanzlík.

Interaktivní výstava je instalována na ploše větší než 400 m2 a byla zahájena v den 210. výročí narození dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena, jehož příběh o Malé mořské víle se stal předlohou pro tvůrce Malé z rybárny. Záštitu nad akcí převzali ministr kultury ČR Daniel Herman, radní pro kulturu Magistrátu hlavního města Prahy Jan Wolf a zástupce starosty městské části Praha 1 Jan Krejčí.

autor archív miracle film

Podobné příspěvky

V Dukovanech předvedou světovou premiéru promítání filmu na chladicí věž

Afri

Pozvánka na křest knihy Síla hotentota

Afri

Přijďte na Vepřobraní: Ochutnejte čerstvě uvařené pivo i speciality na dvoře pivovaru!

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady