Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůKulturaGalerie Malostranská beseda novou výstavou láká na kouzelný svět loutkového filmu

Galerie Malostranská beseda novou výstavou láká na kouzelný svět loutkového filmu

Galerie Malostranská beseda novou výstavou láká na kouzelný svět loutkového filmu

Praha, 3. duben 2015 – V pražské Galerii Malostranská beseda byla ve čtvrtek 2. dubna zahájena výstava k novému českému loutkovému filmu Malá z rybárny režiséra Jana Baleje. Jde o unikátní spojení klasické loutky s moderními digitálními technologiemi, které divákům dává možnost nahlédnout do zákulisí magického světa animovaného filmu. Výstava je koncipována pro návštěvníky všech generací a potrvá do 28. června 2015.

„Výtvarná stránka filmu Malá z rybárny je natolik jedinečná a krásná, že nás inspirovala k uspořádání samostatné výstavy. V našem galerijním podkroví si hrajeme s iluzí mořského přístavu, návštěvníci se tak na moment mohou stát součástí filmového příběhu a seznámit se s hlavními hrdiny. Výstava je interaktivní, zábavná, poučná a bude bavit malé i velké,“ přibližuje umělecký ředitel Malostranské besedy David Hanzlík.

„Na návštěvníky tu čeká stovka loutek a filmových dekorací, video mapping, dotykové obrazovky, živé akvárium, výtvarné a animační dílny, 3D tisk nebo soutěže. Na programu budou také večerníčky České televize a audiopohádky Českého rozhlasu. To vše za doprovodu hudebních a video ukázek z filmu. Speciálním hostem je polské filmové studio SE-MA-FOR,“ doplňuje David Hanzlík.

Interaktivní výstava je instalována na ploše větší než 400 m2 a byla zahájena v den 210. výročí narození dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena, jehož příběh o Malé mořské víle se stal předlohou pro tvůrce Malé z rybárny. Záštitu nad akcí převzali ministr kultury ČR Daniel Herman, radní pro kulturu Magistrátu hlavního města Prahy Jan Wolf a zástupce starosty městské části Praha 1 Jan Krejčí.

autor archív miracle film

Facebook komentáře

Sdílejte články