Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůKulturaFilmÚspěšný první ročník Scandi zahájil novou tradici…

Úspěšný první ročník Scandi zahájil novou tradici…

Úspěšný první ročník Scandi zahájil novou tradici…

TZ – Úspěšný první ročník Scandi zahájil novou tradici – diváci v Čechách a na Slovensku mohou i příští rok absolvovat intenzivní severskou filmovou lekci!

První ročník festivalu severských filmů Scandi, který se konal od 14. do 18. ledna, nabídl celkem 60 projekcí nejlepších filmů z Dánska, Švédska, Norska, Finska a Islandu. Do kin v  Praze, Brně, Ostravě, Chomutově a Havířově přehlídka přilákala celkem 3 733 diváků, dále souběžně pokračovala na Slovensku v Bratislavě, Popradu, Martině a Košicích, kde přišlo 3100 diváků. Zahajovacímu filmu, kterým byl aktuální vítěz festivalu v Benátkách Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě režiséra Roye Andersonna, aplaudovala nabitá Lucerna a stejný zájem provázel celý festival. Pořádající mediální společnost Film Europe už potvrdila termín příštího ročníku Scandi: 20. – 24. ledna 2016.

„Přehlídka Scandi – nám i publiku – udělala velkou radost. První ročník potvrdil, že český a slovenský divák vyhledává kvality a různorodost severské kinematografie. Zároveň oceňuje náš „cloud“ distribuční model, tedy filmy se společným festivalovým tématem v kinech, na VOD i v prémiové televizi Film Europe Channel. Jsme na správné cestě. Už dnes připravujeme druhý ročník Scandi 2016,“ potvrdil Ivan Hronec, prezident Film Europe.

Film Vyšší moc v lednu vstoupil do české kinodistribuce a zahajovací snímek Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě dorazí do kin 16.4. 2015.

Facebook komentáře

Sdílejte články