Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaFilmPrázdniny v Provence. Plytká komedie doslova o ničem

Prázdniny v Provence. Plytká komedie doslova o ničem

Prázdniny v Provence. Plytká komedie doslova o ničem

Nová česká komedie nesoucí zajímavý název Prázdniny v Provence míří do kin. Slibuje závan léta, sladkou Francii a nevšední filmový zážitek. Bohužel nic takového se nekoná. Prázdniny v Provence je jen další nepovedenou komedií

Těžko uvěřit, že tento ,,skvost“ vzešel od tak ostřílených tvůrců, jakými Vladimír Michálek a Martin Štrba dozajista jsou. Námět na scénář se údajně zrodil v hlavě scénáristovi Danielu Miňovskému, který se inspiroval vlastními zážitky, které při cestování po Provence zažil. No, to teda musela být jízda.

Hrdiny filmu jsou tři neustále zkouřená individua (Kotek, Prachař, Hádek) kteří si založili kapelu a do Francie zdrhají před svou managerkou. Film začíná v momentě, kdy se otevřou dveře dodávky, ze které se vyvane kouř z jointů a věčně sjetá trojka se probudí do francouzského rána. Od tohoto okamžiku až po konečné titulky filmu se neděje prakticky vůbec nic. Vlastně děje. Prachař je neustále na záchodě a lítá si ve svém vesmíru brblajíc duchovní žvásty o reinkarnaci. Kotek pro změnu neustále páli jointy a snaží se sjet vším, čím se dá a Hádek je naprosto bezcharakterní a nezajímavý. Když se ve filmu objeví ona strašná managerka kapely, neděje se opět nic nového, protože i ona je totálně sjetá a opilá. Když pak dojde k vystřízlivění všech aktérů a mají si s managerkou vše vyříkat, je vše vyřízeno a záhadě odpuštěno během několika sekund. O nějakém hereckém koncertu tedy také nelze mluvit.

Filmu nepomáhá pár krásných záběrů na Provence a ani pár povedených vtípků, u kterých se člověk drobet pousměje. Je to veliká škoda, protože nebýt tak špatného scénáře, mohla z toho být úplně jiná a skvělá svěží komedie. Přesně taková, jakou nám tvůrci slibovali. Pod názvem Prázdniny v Provence se dá vymyslet mnohem lepších příběhů a komických situací. Jaká to škoda.

Facebook komentáře