Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůKulturaFilmKomedie Co jsme komu zase udělali?

Komedie Co jsme komu zase udělali?

Komedie Co jsme komu zase udělali?

Komedie Co jsme komu zase udělali? slaví ve Francii velký úspěch

a hlavním hrdinům filmu propůjčili hlasy Eliška Balzerová a Miroslav Donutil.

Francouzská komedie Co jsme komu zase udělali?, kterou 28. února do českých kin uvede CinemArt, měla ve Francii premiéru 30. ledna a za první víkend rozesmála 1 852 556 diváků. To je o 700 000 návštěvníků kin více, než o prvním víkendu zaznamenal první díl a zároveň se tímto výsledkem zařadila na 13. místo v žebříčku nejúspěšnějších startů francouzského filmu na domácí půdě všech dob.

Je tedy jasné, že hlavní hrdinové filmu Claude a Marie Verneuilovi (Christian Clavier a Chantal Lauby) úspěšně navázali na příběh předchozího filmu, v němž si těžce a bolestně zvykali na multikulturní partnery svých čtyř dcer, kteří vstoupili do jejich do té chvíle poklidného maloměšťáckého života. Nyní čelí nové výzvě. Dcery se totiž i se svými mnohonárodnostními manžely rozhodly opustit Francii. Claude a Marie tedy musí vymyslet způsob, jak je udržet doma. A to nejlépe tak, že svým zeťům dokáží, že je Francie tou nejúžasnější zemí na světě. I přesto, že na ni oba do této chvíle svorně s velkou chutí nadávali.

Věříme, že komedie, která si dělá velkou legraci ze všeho možného, rozesměje i mnoho českých milovníků chytrého i tak trochu nekorektního humoru. Vždyť předchozí film Co jsme komu udělali? vidělo v ČR 111 227 rozesmátých diváků.

Film uvede CinemArt ve dvou verzích – v původním znění s titulky a s českým dabingem. Předchozí film Co jsme komu udělali? byl uveden pouze v otitulkované verzi, ale nyní jsme se rozhodli, že divákům i kinům dáme možnost vybrat si jazykovou verzi, která jim nejvíce vyhovuje. A produkce CinemArtu si dala záležet při výběru herců na dabování tohoto filmu. Hlavních hrdinů, Clauda a Marie Verneuiliových v hereckém podání Christiana Claviera a Chantal Lauby, se s velkým zápalem, osobitým kouzlem a vysokou profesionalitou ujali Miroslav Donutil a Eliška Balzerová, kterým tato občas trochu mrzoutská manželská dvojice skvěle sedla a diváci se mají na co těšit. I proto, že především Claude má ve svém filmu potíž aspoň občas držet ústa zavřená. Dalších hlasů členů jejich rozvětvené rodiny se pak ujali také velmi zkušení dabéři: Marek Holý, Roman Štabrňák, Ondřej Brousek, Martin Písařík, Lucie Štěpánková, Martina Kechnerová, Jolana Smyčková a Andrea Elsnerová.

 Co jsme komu zase udělali? – v kinech již od 28. února 2019!

 

Facebook komentáře

Sdílejte články