Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Film Kultura

Filmový festival Torronto Film Channel oznámil vítěze

film VISITOR

Filmové časově omezené web projekce filmů všech žánrů navštívilo spousty diváků ze všech koutů světa. Těm nejlepším filmům se dostalo i ceny festivalu od specializované poroty, do které patří profesionálové z filmového oboru pracující v Hollywoodu, Montreálu, New Yorku, Torrontu a Paříži.

Martina BabišovaMezi nejúspěšnější filmy festivalu patří i český krátký hororový film Visitor (2020), ve kterém je hlavní postavou mladá žena Bára (Martina Babišová) která se vyrovnává se smrtí svého přítele ve své ošuntělé a špinavé garsonce v místní ubytovně. Během noci ji však navštíví nezvaný návštěvník – její mrtvý přítel toužící po odhalení jejich děsivého tajemství.

Film Visitor (2020) je krátkou a děsivou „noční můrou“ o rozpadu vztahu mladého páru která je v dnešní době, tak častým jevem. Zároveň také otevírá v dnešní době tak často řešené a stále aktuální téma domácího násilí, konkrétně domácí násilí páchané na ženách. Film vidíme pohledem ženy, která se právě v této situaci nachází a je stále pod tlakem strachu.

Tvůrci filmu jsou studenti Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Režisérem filmu je Pavel Bartovský, začínající režisér, který se po režii krátkých animovaných a hraných reklam a přesunul i k režii krátkých hraných filmů. Dalšími členy štábu jsou např. střihač Lukáš Skalník (střihač filmů Abstinent (2018)), nebo produkční Veronika Hánová (členka produkčního týmu amerického seriálu Carnival Row).

Hereckému obsazení dominuje Martina Babišová v titulní roly a zároveň plní jeden z nejsilnějších článků celého filmu. Martina je mladá herečka, která se už objevila ve spoustě velkých a úspěšných filmových projektech, jako je seriál Carnival Row (2019 – ), Haunted (2018 – 2019) nebo Normal People (2020) ale také i ve vysoce sledovaných českých seriálech jako jsou Specialisté (2020) či Dáma a Král (2019).

Krátký hororový film Visitor (2020) diváky a porotce festivalu svým silným tématem a hrůznými momenty vyděsil a zaujmul natolik, že si odnesl hned dvě hlavní ceny. Cenu si odnesla Martina Babišová za nejlepší ženský herecký výkon v titulní roli. Kde svým silným ztvárněním dokázala diváky přenést doslova do hlavy hlavní postavy. Dále si film také odnesl zároveň i cenu za nejlepší hororový film celého festivalu.

Babisova festival filmuFilm dokázal kromě samotných diváku zaujmout i americké reportéry a kritiky z renomovaného amerického magazínu Film Daily, kteří se o něm zmiňují ve speciálním článku v sekci Indie Filmmakers (link).

Visitor (2020) byl také vybrán spolu s ostatními výherními snímky na veřejné projekce, které pořádá Torronto Film Channel ve vybraných kinech v Torrontu, jež se budou pořádat, jakmile to současná situace ovlivněná COVID-19 dovolí

Nikol Klevcovova
outista

Podobné příspěvky

Divadlo pod Palmovkou přiveze do Prahy evropskou divadelní špičku. Chystá se první PALM OFF FEST

Šebík

České celebrity rozdávali Oscary

Jaroslav Hauer

La Bayadére

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady