Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaFilmDivácká cena pro Jiřího Suchýho za film Lehce s životem se prát

Divácká cena pro Jiřího Suchýho za film Lehce s životem se prát

Norský dokumentární film

Divácká cena pro Jiřího Suchýho za film Lehce s životem se prát

Začátek léta, který byl tradičně spjat s filmovým festivalem v Karlových Varech, i letos může patřit kvalitním festivalovým filmům. Ve speciálním programu Best of Vary mohou diváci zhlédnout online nejlepší hrané i dokumentární filmy, které byly oceněné na předchozích ročnících festivalu.

cena za filmEstonský film získal cenu za nejlepší dokumentární film

V limitovaném uvedení je k vidění snímek Nesmrtelní, který v roce 2019 film získal cenu za Nejlepší dokumentární film. Estonský film odhaluje nenápadné detaily, s jakými režim a politická moc v Rusku působí na obyvatele jednoho industriálního maloměsta.

Křišťálovým glóbem v roce 2018 byl oceněn hraný film od rumunského režiséra Radua Judeho. V černé komedii Je mi jedno, že se do dějin zapíšeme jako barbaři režisér opět odhaluje bolavá místa novodobé historie Evropy.

Z českých snímků nebude chybět diváckou cenou ověnčený film Jiří Suchý – Jiří SuchýLehce s životem se prát. Slovenskou tvorbu zastupuje úspěšný film Budiž světlo, jehož hlavní herec Milan Ondrík obdržel v minulém roce cenu za Nejlepší herecký výkon.

filmVíce informací o programu a seznam všech filmů najdete na: https://dafilms.cz/program/803-bhttps://dafilms.cz/program/803-best-of-vary-2020est-of-vary-2020. Diváci si mohou přehrát online jednotlivé filmy za 59 Kč nebo v rámci předplatného až do 12. července.

Martin Černý
Public Relations

Doc Alliance Films
www.DAFilms.com

Facebook komentáře