Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaHudbaFestival Benátská 2017!

Festival Benátská 2017!

Festival Benátská 2017!

Legendární Status Quo vystoupí na Benátské!!
Podrobněji na Spycross.cz

2017-02-15_22h12_04Letošní ročník festivalu Benátská!, který se uskuteční od 27. do 30. července ve sportovním areálu v libereckém Vesci, nabídne vystoupení Dana Bárty s jeho bývalou skupinou Alice. Příznivci české hudební scény mohou zažít také koncert Jasné páky s Davidem Kollerem, vidět na jednom pódiu Marka Ztraceného s Martou Jandovou nebo být svědky pyrotechnické show Rybiček 48.

Už dříve pořadatelé oznámili, že největšími zahraničními hvězdami 25. ročníku festivalu budou britská kapela Status Quo a slovenský Team.

Vystoupení Jasné páky na Benátské! bude pravděpodobně jejím jediným koncertem v letošním roce. Legendární skupina se teď na pódiích objevuje 2017-02-15_22h32_22jen výjimečně. “Neplánujeme žádnou speciální estrádu, chceme si to prostě užít,” uvedl frontman Michal Ambrož. “V Liberci zahrajeme písně, které poprvé zazněly před pětatřiceti lety, a skladby z naší Černé desky,” dodal. V aktuální sestavě se vedle něj představí David Koller, Petr Váša, Marek Minárik, Michal Pelant, Radovan Jelínek a zpěvačky Pája Táboříková a Magdaléna Krištofeková.

Alice se svým bývalým zpěvákem Danem Bártou vystupuje na festivalech pouze jednou ročně a v roce 2017 jejich výběr padl právě na Benátskou! “Muzikanti jsou rozehraní z klubového comebackového turné, takže se posluchači mají nač těšit. Kapela slíbila, že přiveze největší hity, včetně A to tě trochu bolí, Ani náhodou či Ráj se mnou nehledej,” sdělil ředitel festivalu Pavel Mikez.

Mezi další nová oznámená jména tuzemských účastníků festivalu patří Věra Špinarová, která dorazí s kapelou rozšířenou o dechovou sekci, návrat Čechomoru a Mig 21 a vystoupení Jardy Uhlíře či Wabiho Daňka s Milošem Dvořáčkem.

2017-02-15_22h32_56Na Benátské! dále zahrají například Škwor, Alkehol, Törr, Harlej, Doga nebo Walda Gang. Po několika letech se na festival vrátí i Aleš Brichta. V loňském oce byl hlavní hvězdou Benátské! zpěvák Tom Jones.

BENÁTSKÁ 2017!


Zdroj a fota http://www.benatska.cz/,ČTK

Uložit

Facebook komentáře

Sdílejte články