Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaEpoque Quartet oslaví 20 let v Lucerně, Matěj Ruppert zapěje operní árii!

Epoque Quartet oslaví 20 let v Lucerně, Matěj Ruppert zapěje operní árii!

Epoque Quartet oslaví 20 let v Lucerně, Matěj Ruppert zapěje operní árii!

Nejznámější českou multižánrovou formaci čeká koncert roku v pražské Lucerně. Už 26. března totiž kvartet ceněný odbornou kritikou, nominovaný na cenu Anděl a oblíbený širokým publikem, oslaví dvě desetiletí na scéně. Na ojedinělou oslavu si přijde s Epoque Quartet zazpívat a zahrát řada osobností české hudební scény. Zazní mimo jiné slavná operní árie Nessun Dorma v osobitém podání Matěje Rupperta. Nebo píseň Nafrněná s Bárou Polákovou.

„S Epoque Quartet jsme se poprvé potkali asi před třemi lety, kluky jsem poprosila, aby mi zahráli na koncertě a teď oni požádali mě – moc se těším, bude to určitě zážitek,“ říká zpěvačka Barbora Poláková.

Vystoupí Bárta i Pecková

Na narozeninovém koncertě zazní hudba různých stylů. Dokazuje to také výčet hostů, kteří s Epoque Quartet za dvacet let spolupracovali. Chybět nebude ani zpěvák Dan Bárta, který s Epoque Quartet spolupracuje devatenáct let. „Jeli jsme spolu šňůru a to bylo super, takže se známe dlouho a dobře. Jednou jsme spolu hráli kulečník. Na smyčcové nástroje hrají lépe! Těším se a slibuji, že tam vystoupím s tím nejlepším úmyslem,“ zavazuje se Dan Bárta.

Vedle autorského repertoáru gratulantů koncertu, jistě posluchače potěší i píseň Kurta Weilla v podání Dagmar Peckové. Jazzová balada Jana Kučery s nejlepším hornistou planety Radkem Baborákem, nebo světová premiéra věnovaná EQ kanadského klavírního mága Davida Braida. Vystoupí také zpěvačka Dasha, moderátor a zpěvák Marek Eben, zpěvák Matěj Ruppert, nebo herci Jiří Lábus a Petr Čtvrtníček a mnoho dalších gratulantů.

„Máme štěstí na častá hudební setkávání s muzikantskými osobnostmi z té nejvyšší ligy. Pro většinu z nich byla spolupráce se smyčcovým uskupením dosti neprobádaným terénem a o to větší radost máme z hudby, která na základě těchto setkání vznikla a kterou posluchačům v Lucerně předvedeme. To, že si všichni tito velikáni udělali čas na to s námi oslavit naše narozeniny, to je jak z říše snů a snad to něco dobrého vypovídá i o nás,“ uzavírá cellista souboru Vít Petrášek.

Facebook komentáře