Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura

Do seriálu Ulice vstoupila Yvetta Blanarovičová. Bude bojovat s Alzheimerem!

Novou posilou Ulice je Yvetta Blanarovičová. V nekonečném seriálu získala roli ženy, která trpí Alzheimerovou chorobou. „Budu se snažit hrát to s úctou ke všem, kteří tuto nemoc mají. Moc si téhle příležitosti vážím, beru ji jako výzvu,“ říká Blanarovičová.

Yvettu Blanarovičovou viděli diváci seriálu Ulice poprvé na Velikonoční pondělí. Její postava Zdeňky Procházkové přijíždí do nejznámější ulice v Česku na návštěvu za svou dcerou Magdou, kterou ztvárňuje půvabná herečka Veronika Čermák Macková. Zdeňka je v invalidním důchodu a žije v pečovatelském domě, před pár lety jí totiž zjistili Alzheimerovu chorobu, sama bez dohledu už žít nemůže. „Ta nemoc je zákeřná, přichází plíživě a zpočátku se projevuje nenápadně, člověk si ji zprvu ani neuvědomuje, ale nabírá na síle. Zdeňku diváci poznají na konci prvního stadia, kdy jí postupně vypadává paměť,“ přibližuje svoji roli Yvetta. „Zdeňka onemocněla ve středním věku, kdy se tato nemoc projevuje agresivněji. Zdeňka chce přežít, vždycky byla plná života, užívala si ho, ráda nakupovala, bavila se, chvíli byla romantik, chvíli chaotik, zkrátka barevná jako je její dcera Magda. Ale nechtěla bych předbíhat, sama neznám detaily. Navíc tahle nemoc se u každého projevuje jinak,“ dodává.

Kvůli této roli začala Yvetta Blanarovičová chorobu studovat. „Navštívila jsem několikrát specializované zařízení, kde se starají o nemocné Alzheimerem, dostala jsem tam o nemoci a jejích projevech důležité informace. Mohla jsem mluvit také s příbuznými nemocných. Dostala jsem mnoho podnětů. Uvědomila jsem si například, že musím být pomalejší. Nemocní mají pocit, že všichni okolo jsou strašně rychlí, ale ve skutečnosti oni jsou zpomalení. Na to si dávám pozor. Jakmile mám tendenci mluvit v obrazu rychle, uvědomím si, že to nejde, že musí být rychlí ti kolem mě. Musela jsem se zpomalit, což zrovna pro mě nebylo jednoduché,“ přiznává herečka.

Se svou seriálovou dcerou Veronikou Čermák Mackovou si Yvetta padla od oka okamžitě. „Mám pocit, že jsme si v mnohém podobné. Nejen vizuálně, mimochodem, Verunka je i stejné střeštiprdlo jako já a současně má v sobě něco hlubokého. Mimochodem, nevím, jak je to možné, ale Veronika je velmi podobná mému synovi. Mám pocit, že v ní vidím jeho v dívčím provedení,” směje se herečka v rozhovoru pro pořad Volejte Novu, který stanice odvysílá v sobotu v poledne.

Jak se Yvetta Blanarovičová popere s nelehkou úlohou, můžete sledovat od pondělí 22. dubna každý všední den v 18:25 na Nově.

Foto TV Nova

Podobné příspěvky

Muzikál Addams family se vrátil do Karlína

Redaktor J.Hampl

Adéla Svobodová dobývá svět iluzí a kouzel

Jaroslav Hauer

Italská legenda Drupi v Michalovcích

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady