Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaHudbaDo hudebního nebe odešel David Bowie

Do hudebního nebe odešel David Bowie

Do hudebního nebe odešel David Bowie

Po smutné zprávě o úmrtí zpěváka a zakladatele kapely Motörhead Lemmyho Kilmistera přichází z hudebního pole další tragická zpráva. Zemřel britský zpěvák David Bowie.

V pátek, v den jeho 69. narozenin Davidovi vyšla jeho nová deska s názvem Blackstar, kterou kritici chválili.  Dnes se fanoušci dozvěděli o dost smutnější zprávu o jeho úmrtí, kterou potvrdil i jeho syn.

„Po odvážném osmnáctiměsíčním boji s rakovinou David Bowie dnes pokojně zesnul v rodinném kruhu,” oznámil Steve Martin na sociálních sítích. „Bohužel, je to pravda,” potvrdil Bowieho syn Duncan Jones. Bowie se snažil strážit si soukromí a nechtěl, aby se o jeho nemoci dozvěděla veřejnost.

Mezi jeho největší hity patří Fame, Ziggy Stardust, Rebel Rebel, Space Oddity, Under Pressure, Let’s Dance a Blue Jean. Ač byl David Bowie zpěvák, objevil se i v několika filmech. Zahrál si třeba v Krásný gigolo, ubohý gigolo, také v My děti ze stanice Zoo, Labyrint, Poslední pokušení Krista, Zoolander či Dokonalý trik.

I když David Bowie již odešel za mnoho dalšími umělci do hvězdného hudebního nebe, nechal za sebou velmi kvalitní hudbu, která stále bude pokračovat u několika dalších generací. Nového materiálu se ale už nedočkáme. Odpočívej v pokoji Bowie!!

Facebook komentáře