Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Film Kultura Novinky Pražského Zpravodaje

Dnes odložený koncert Hany Zagorové

Hana Zagorová dnes na koncertu v Praze převezme zlatou desku.
DSC03678.JPGuPraha 22. ledna (ČTK) – Ve velkém sále pražské Lucerny se dnes koná koncert Hany Zagorové spojený s předáním zlaté desky za prodej alba O Lásce. Jde o náhradu za vánoční představení, které se mělo uskutečnit 14. prosince, ale kvůli nemoci Zagorové bylo zrušeno.
Od loňského roku už není pro zisk zlatého a platinového alba rozhodující prodej kusů fyzických nosičů, ale obrat, který každý titul přináší. Je vypočítán nejen z počtu prodaných CD, ale do této částky jsou zahrnuty i příjmy z placených stažení a všech dostupných streamingových servisů. Pro zlaté album je nyní zapotřebí obratu 500.000 korun, pro platinové jeden milion korun.

DSC04300.JPGuZa svoji kariéru nazpívala Zagorová přibližně 800 písní, působila v několika souborech a v divadlech Apollo a Semafor. Pak pro ni Karel Vágner sestavil na přelomu let 1972/1973 doprovodný orchestr. Vystupovala s Michalem Prokopem, Petrem Rezkem, Petrem Kotvaldem a Stanislavem Hložkem, koncertovala ve východním bloku i západní Evropě. V roce 2014 převzala diamantovou desku Supraphonu za 10,120.000 prodaných zvukových nosičů.
DSC03662.JPGu

Uložit

Related posts

Knihománie 2016

Afri

Dnes proběhne 16. Pražská muzejní noc, otevře se 70 objektů. Připraven je bohatý program

Monika Nováková

Dočkáme se po Macbethovi i Matěje Poctivého?

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady