Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaDivadloÚnorové tipy z Divadla Na zábradlí: Setkání s Janem Přeučilem, Hamleti a novinka Persony

Únorové tipy z Divadla Na zábradlí: Setkání s Janem Přeučilem, Hamleti a novinka Persony

Únorové tipy z Divadla Na zábradlí: Setkání s Janem Přeučilem, Hamleti a novinka Persony

Jan Přeučil patří k výrazným osobnostem spojeným s Divadlem Na zábradlí, které si během celé sezony nejrůznějšími formami připomíná 60. výročí založení. Na jevišti proslulé pražské scény prožil 33 let a vytvořil spoustu postav v klasických i moderních hrách. Herec vládnoucí osobitým hlasem a projevem se na Zábradlí vrátí 27. února, aby v rámci unikátního pořadu Setkání s legendou od 18 hodin ve foyer zavzpomínal na klíčovou část svého hereckého života. Vstup je zdarma.

Jana Plodková, Václav Vašák (foto KIVA)

Jana Plodková, Václav Vašák (foto KIVA)

Do zákulisí divadelního světa dá 5. a 27. února od 19:00 nahlédnout původní inscenace tvůrčího týmu Mikulášek – Viceníková Hamleti. Divadlo jako téma samo o sobě – herecký život, hraní, předstírání, markýrování… Kolik osobností herci pojmou a jak to odskáčou? Je herectví opravdu vysněným povoláním? Má režisér vždycky pravdu? Co všechno se na jevišti nesmí? Proč děti a zvířata nemají hrát divadlo? V rolích Hamletů excelují Jana Plodková, Petr Čtvrtníček, Jiří Vyorálek, Honza Hájek, Jakub Žáček, Ivan Lupták a Václav Vašák.

Nový autorský počin Jana Mikuláška, inscenace Persony, je na programu 8., 13. a 25. února. Persony jsou inspirovány dílem proslulého Ingmara Bergmana, tvůrci vycházeli především z jeho filmových scénářů, snové i psychologické motivy ožijí na scéně Zábradlí v imaginativní kaleidoskop. V blíže neurčitém bytě se odehrají zhuštěná dramata v podání osmi herců: Dita Kaplanová, Magdaléna Sidonová, Jana Plodková, Petra Bučková, Barbora Bočková, Jiří Vyorálek, Jakub Žáček a Vojtěch Vondráček. S každým novým příchozím startuje i nový příběh – střídají se zde tváře, osudy, příběhy i nálady. Severní vítr je krutý….

Předprodej vstupenek v pokladně Divadla Na zábradlí nebo on-line na www.nazabradli.cz

Kontakty : Divadlo Na zábradlí http://www.nazabradli.cz/cz/

Anenské náměstí 209/5, Praha 1

 

Facebook komentáře