Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Divadlo Kultura

Palmovka předčítá či divadelní podcasty Divadla pod Palmovkou

Divadlo Pod Palmovkou

Divadlo pod Palmovkou připravilo nový projekt Palmovka předčítá. Na facebookovém profilu divadla mohou diváci každý den sledovat on-line živý přenos čtení pro děti i dospělé.  Příští týden spustí divadlo další projekt, kterým budou divadelní audiopodcasty.

sal divadlaVe vybraných dnech v  dopoledních hodinách čtou herci divadla pohádky či příběhy pro děti, v odpoledních hodinách je živé vysílání zaměřeno na dospělé. Projekt Palmovka předčítá spustilo divadlo dne 19. března dopoledne. Prvního čtení se ujala Barbora Kubátová, která své čtení oživila také loutkovým divadlem.  Staré pověsti české se u diváků osvědčily a na další z pověstí se diváci mohou těšit již zítra nebo v neděli. Dopolední štafetu potom převezmou další z členů hereckého souboru Martin Hruška a Jan Hušek s oblíbenou knihou Broučci. Odpolední vysílání povedou například Honza Teplý s povídkou O kouzelné šunce nebo Tomáš Dianiška a Tereza Dočkalová. Vysílat budou s knihou Karla Čapka Jak se dělá divadlo. Následovat je poté bude držitel Cen divadelní kritiky Jakub Albrecht s paměti českého polárního lovce a zlatokopa s názvem Eskymo Welzl. Dopolední vysílání startuje vždy v 09:30, odpolední v 16:30. Divadlo pod Palmovkou informuje o aktuálním vysílání na svém instagramovém a faceboovém profilu.

Další novinkou divadla bude vysílání divadelních podcastů s prozatímním názvem Tropico palm beach –  Palmovka plká. Podcasty koncipované jako rozhovory se zajímavými osobnostmi povedou Jakub Albrecht a Barbora Kubátová v režii Tomáše Dianišky. Vysílání nebude zaměřeno jen na divadelní život, ale moderátoři zabrousí také do osobního života hostů.  Můžeme prozradit, že jedním z prvních hostů bude například Jiří Panzner, který v Divadle pod Palmovkou účinkuje ve velmi oblíbené inscenaci Pusťte Donnu k maturitě. Podcasty budou k poslechu na on-line kanálech např. Spotify. „Nápad začít vysílat divadelní podcasty se mi moc líbil a bude to pro mě něco nového. Domluvili jsme se, že rozhovory povedeme pohodově  tak, jako bychom se s hosty bavili u kafe nebo piva a budeme se snažit přenést atmosféru také divákům,“ říká moderátor Jakub Albrecht.

Nalaďte se každý den na živé vysílání divadla a těšte se příští týden na první díly divadelních podcastů. Divadlo pod Palmovkou je s vámi prostřednictvím on-line kanálů.

Markéta HanušováTisková

Divadlo pod Palmovkou

Zenklova 34, Praha 8 – Libeň, 180 36

www.podpalmovkou.cz

 

Podobné příspěvky

Oslavte konec školy „funkově“ ve společnosti Top Dream Company a HitFakers

Šebík

V Královské zahradě Pražského hradu se koná festival minipivovarů

Afri

Milovníci adrenalinu si včera dali dostaveníčko na Ladronkafestu

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady