Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Divadlo Kultura

Nová tvář divadla Radka Brzobohatého

Představí se jak nově upravený interiér, zejména kavárny, která ponese jméno DRBÁRNA, tak i nový grafický design divadla, o který se stará Jan Čenteš, a také dramaturgický plán nové sezóny pod vedením majitelky a ředitelky divadla, Romany Goščíkové a jejího uměleckého šéfa Lukáše Buriana.

Nové vedení má do budoucna vizi vybudovat z DRBu divadlo “fenoménů” – tedy inscenovat něčím významné kusy české a světové dramatiky, dramatizace populárních románů a filmů, či divadelní zpracování životních osudů významných osobností.

A nově také zavádí cyklus nedělních pohádek pro rodiče s dětmi – každou druhou neděli od 16ti hodin zde bude hostovat jiný divadelní soubor s pohádkou.

První premiérou DRBu je Petr a Lucie Romaina Rolladna, která proběhne 8. a 9. září v 19:00, a bude uvedena v rámci nově zavedené řady “ Přijďte na klasiku!:)” Dalšími tituly této řady jsou 1984 aneb Velký bratr Tě sleduje! George Orwella, Maryša a Dvanáct rozhněvaných mužů.

Nově také přibude do repertoáru Divadla Radka Brzobohatého komedie Karla Janáka Stvoření světa – bez cenzury, v níž hrají: Honza Rosák v alt. s Vladimírem Kratinou, Valérie Zawadská, Ruda Hrušínský – Boha, ďábla a anděla; Milan Enčev Adama, který se nepovedl a Romana

Gočíková dokonalou Evu. Obnovená premiéra proběhne 26. září.

 

Hned v říjnu následuje francouzská detektivní komedie: Parfém v podezření, v režii Jakuba Nvoty, s Janou Švandovou, Jitkou Smutnou, Simonou Postlerovou, Valérií Zawadskou, Romanou Goščíkovou a dalšími. Premiéra: 21. a 25. října v 19:00

Pro jaro 2018 plánuje Divadlo Radka Brzobohatého muzikál z pera Karla Janáka, k němuž více prozradíme na podzim, na tiskové konferenci k tomuto projektu.

A na závěr sezóny DRB představí ve světové premiéře divadelní adaptaci britské filmové komedie, jejíž název zatím neprozradíme, protože je tak dobrá, že by ji Romaně Goščíkové a jejímu týmu někdo mohl chtít přebrat.

Kromě těchto novinek se diváci mohou těšit na stávající hry jako je Cyrano, Tančírna, Tři letušky v Paříži atd.

————————————————-

Petr a Lucie – Romain Rolland

 anotace:

Petr a Lucie… Romeo a Julie, Tristan a Isolda, či Tony a Maria, tentokrát z období 1. světové války… další ze známých literárních dvojic, jimž osud nepřál…

Divadelní adpatce jednoho z nejslavnějších protiválečných děl 20. století.

Dramatizace: Lukáš Burian, s použitím knižního překladu Jaroslava Zaorálka

Hrají: Johanka Nováčková / Alžběta Fišerová, Štěpán Tuček/ Martin Šnajdr, Romana Goščíková/ Tereza Nekudová, Lukáš Burian, Milan Enčev, Marek Helma/ Vojtěch Havelka

Režie: Lukáš Burian

Výprava: Šárka Urbanovská

Hudba: Zděněk Urbanovský

Text písní: Lukáš Burian

Parfém v podezření – Bruno Druart

 anotace:

 Pět žen. Dva policisté. Jedna mrtvola. Jeden luxusní parfém. Hledá se vrah. Napínavá francouzská krimi komedie rozehrává příběh pěti sester, do jejichž života zasáhla smrt majitelky nedalekého butiku. Všechny jsou v podezření, protože okolo slídí Oscar Berthomieu, vyšetřující komisař nevšedních zvyků, který vyznává ještě nevšednější policejní metody. Motiv může mít každá z nich, ale alibi, zdá se, nemá žádná. Co skrývají a co skrývá komisař? Bude vrah dopaden? A kde se vzala ta vůně parfému? Toto a ještě mnohem více prozradí Parfém v podezření!

Hrají: Jana Švandová, Jitka Smutná/ Vanda Károlyi, Simona Postlerová, Valérie Zawadská, Romana Goščíková, Lukáš Burian/ Milan Enčev, Lukáš Malínek ad.

Režie: Jakub Nvota
Úprava: Lukáš Burian

Překlad: Jaromír Janeček

Výprava: Šárka Urbanovská

Hudba: Kamil Mikulčik

foto P.Brodský

Podobné příspěvky

17. ročník pro neslyšící MISS & MISTER DEAF WORLD & EUROPE & ASIA 2017 v Praze

Jaroslav Hauer

Singl, který se možná stane letním super hitem

Šebík

Prestižní ocenění Pražského Quadriennale 2019 Zlatá Triga získala Makedonie

Monika Nováková

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady