Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Divadlo Kultura

Nová tvář divadla Radka Brzobohatého

Představí se jak nově upravený interiér, zejména kavárny, která ponese jméno DRBÁRNA, tak i nový grafický design divadla, o který se stará Jan Čenteš, a také dramaturgický plán nové sezóny pod vedením majitelky a ředitelky divadla, Romany Goščíkové a jejího uměleckého šéfa Lukáše Buriana.

Nové vedení má do budoucna vizi vybudovat z DRBu divadlo “fenoménů” – tedy inscenovat něčím významné kusy české a světové dramatiky, dramatizace populárních románů a filmů, či divadelní zpracování životních osudů významných osobností.

A nově také zavádí cyklus nedělních pohádek pro rodiče s dětmi – každou druhou neděli od 16ti hodin zde bude hostovat jiný divadelní soubor s pohádkou.

První premiérou DRBu je Petr a Lucie Romaina Rolladna, která proběhne 8. a 9. září v 19:00, a bude uvedena v rámci nově zavedené řady “ Přijďte na klasiku!:)” Dalšími tituly této řady jsou 1984 aneb Velký bratr Tě sleduje! George Orwella, Maryša a Dvanáct rozhněvaných mužů.

Nově také přibude do repertoáru Divadla Radka Brzobohatého komedie Karla Janáka Stvoření světa – bez cenzury, v níž hrají: Honza Rosák v alt. s Vladimírem Kratinou, Valérie Zawadská, Ruda Hrušínský – Boha, ďábla a anděla; Milan Enčev Adama, který se nepovedl a Romana

Gočíková dokonalou Evu. Obnovená premiéra proběhne 26. září.

 

Hned v říjnu následuje francouzská detektivní komedie: Parfém v podezření, v režii Jakuba Nvoty, s Janou Švandovou, Jitkou Smutnou, Simonou Postlerovou, Valérií Zawadskou, Romanou Goščíkovou a dalšími. Premiéra: 21. a 25. října v 19:00

Pro jaro 2018 plánuje Divadlo Radka Brzobohatého muzikál z pera Karla Janáka, k němuž více prozradíme na podzim, na tiskové konferenci k tomuto projektu.

A na závěr sezóny DRB představí ve světové premiéře divadelní adaptaci britské filmové komedie, jejíž název zatím neprozradíme, protože je tak dobrá, že by ji Romaně Goščíkové a jejímu týmu někdo mohl chtít přebrat.

Kromě těchto novinek se diváci mohou těšit na stávající hry jako je Cyrano, Tančírna, Tři letušky v Paříži atd.

————————————————-

Petr a Lucie – Romain Rolland

 anotace:

Petr a Lucie… Romeo a Julie, Tristan a Isolda, či Tony a Maria, tentokrát z období 1. světové války… další ze známých literárních dvojic, jimž osud nepřál…

Divadelní adpatce jednoho z nejslavnějších protiválečných děl 20. století.

Dramatizace: Lukáš Burian, s použitím knižního překladu Jaroslava Zaorálka

Hrají: Johanka Nováčková / Alžběta Fišerová, Štěpán Tuček/ Martin Šnajdr, Romana Goščíková/ Tereza Nekudová, Lukáš Burian, Milan Enčev, Marek Helma/ Vojtěch Havelka

Režie: Lukáš Burian

Výprava: Šárka Urbanovská

Hudba: Zděněk Urbanovský

Text písní: Lukáš Burian

Parfém v podezření – Bruno Druart

 anotace:

 Pět žen. Dva policisté. Jedna mrtvola. Jeden luxusní parfém. Hledá se vrah. Napínavá francouzská krimi komedie rozehrává příběh pěti sester, do jejichž života zasáhla smrt majitelky nedalekého butiku. Všechny jsou v podezření, protože okolo slídí Oscar Berthomieu, vyšetřující komisař nevšedních zvyků, který vyznává ještě nevšednější policejní metody. Motiv může mít každá z nich, ale alibi, zdá se, nemá žádná. Co skrývají a co skrývá komisař? Bude vrah dopaden? A kde se vzala ta vůně parfému? Toto a ještě mnohem více prozradí Parfém v podezření!

Hrají: Jana Švandová, Jitka Smutná/ Vanda Károlyi, Simona Postlerová, Valérie Zawadská, Romana Goščíková, Lukáš Burian/ Milan Enčev, Lukáš Malínek ad.

Režie: Jakub Nvota
Úprava: Lukáš Burian

Překlad: Jaromír Janeček

Výprava: Šárka Urbanovská

Hudba: Kamil Mikulčik

foto P.Brodský

Related posts

Na pražské Náplavce se koná šestý ročník MDA RIDE

Afri

Houslový virtuóz Ara Malikian vystoupí poprvé v Praze

Redaktor J.Hampl

Žebříček pěti nejoblíbenějších knih Jojo Moyesové

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady