Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Divadlo

Divadlo Disk bude plný novinek

Pražské divadlo DISK je součástí Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze, ve kterém účinkují studenti kateder DAMU. Tato instituce do sezony 2017-2018 vstoupí s mnoha změnami. Kromě nového vedení, zde budé také vylepšený divadelní sál, nové logo nebo titulky pro cizince.

Sezona ve studentské divadle DISK bude plná novinek

Letos v létě došlo ke kompletní změně grafického vizuálu Akademie múzických umění (AMU) a všech jejích fakult. Divadlo DISK se k této akci rozhodlo připojit. Od září se tedy diváci mohou těšit na nové logo,webovky i vzhled programů. Další novinkou je divadelní sál, který podlehl rozsáhlé úpravě. Kromě rozvodů scénického osvětlení, došlo k výměně akustického obložení hlediště, což přinese lepší zvuk a větší odhlučnění. Po letech byl také přetřen nátěr sálu z tmavě modré na matně černou.

Další zásadní změnou je nové vedení divadla. Po panu Michalu Lázňovském, který odchází po patnácti letech svého působení, do čela nastupuje mládá a energická Tereza Sochová, která je zároveň bývalou studentkou DAMU. S nástupem do své nové funkce neplánuje radikální změny. „DISK je naprosto specifickým divadlem a musí si udržet a rozvíjet svébytné postavení v rámci pražské divadelní scény. Určitě bych ráda docílila většího propojení s Divadelní fakultou AMU v Praze,“ uvedla Sochová.

„Vedle diskusí s tvůrci, prohlídek zákulisí a klauzurních představení ve Studiu Řetízek, budeme rozvíjet lektorský program nejen pro mladé diváky, jehož pilotní workshopy v minulých dvou letech slavily velký úspěch,“ dodala nová ředitelka.

Pro diváky, kteří DISK znají, může být velkou změnou také nový systém, jakým do repertoáru budou zařazeny inscenace Alterny. Studenti Katedry alternativního a loutkového divadla utváří samostatné inscenační týmy a musí si prostor v dramaturgickém plánu vybojovat v open callu. Pro sezonu 17/18 se přihlásilo dvanáct projektů. V DISKU se jich během roku objeví pět.

Činnost divadla letos zahájí inscenace TÖRLESS, která bude mít premiéru 22. září. Předlohou k představení se stala prvotina rakouského spisovatele Roberta Musila s názvem Zmatky chovance Törlesse. Režie se zhostil Ondřej Štefaňák. 

Zlepšením budou také titulky, které vedení divadla plánuje přidat během listopadu. Tento krok bude dalším sblížením se zahraničními studenty, kteří divadlo často navštěvují. Titulkovat se prozatím budou vybrané reprízy inscenace TÖRLESS. V plánu jsou anglické a dokonce i německé překlady. Pro němčinu se divadlo rozhodlo na základě původu autora knihy Roberta Musila.

 

 

Podobné příspěvky

Nový muzikál Doktor Ox – zkoušky běží naplno

Jaroslav Hauer

Divadlo pod Palmovkou uvádí Náměsíčnou komedii aneb Kankán u starého mládence.

Šebík

Dana Syslová a Jitka Smutná ve hře Mládí autora hry Christian Giudiceli.

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady