Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaDiva Noxx – stálá hvězda průvodů Prague Pride

Diva Noxx – stálá hvězda průvodů Prague Pride

Diva Noxx – stálá hvězda průvodů Prague Pride

diva noxxS umělkyní, která vystupuje pod pseudonymem Diva Noxx, jsem se poprvé setkal na karnevalu Prague Pride před dvěma lety. Její extravagantní vzhled mi přišel natolik zajímavý, že jsem se rozhodl s ní udělat rozhovor, který se uskutečnil tento týden v příjemných prostorách pražského luxusního klubu.

Odkud pocházíte?

Původem jsem z Brazílie.

 

V kolika letech jste zjistila, že jste vlastně na kluky?

Ve velmi útlém věku – bylo mi třináct. V rodině je nás sedm, přičemž další z mých sourozenců je také gay. Moji rodiče jsou velmi tolerantní, krásní lidé a oba dva jsme celou dobu cítili jejich podporu.

 

Jste z katolické rodiny? – To muselo být velice těžké…

Nebylo. Záleží na tom, jak Vás vaše rodina odmalička vychovává. Ohledně mé sexuální orientace se nekonalo žádné velké drama – Když máte rodiče, kteří Vás v této otázce podporují a zároveň cítíte jejich lásku, tak je všechno jednoduché. Moje matka byla sice katolička, ale zároveň se k nám chovala velice tolerantně, protože byla umělkyně. Proto pro ní bylo velmi jednoduché nás vychovávat tak, abychom dělali, co chceme a abychom se stali tím, čím jsme se chtěli stát. Jestliže se chceš stát dokotorem – staneš se doktorem, jestliže se chceš stát tanečníkem – staneš se tanečníkem. Já jsem byla profesionální tanečnice. Pokud s Vaší sexuální orientací Vaše rodina nemá žádný problém, tak je to mnohem jednodušší.

 

Střetla jste se v Brazílii kvůli své odlišné sexuální orientaci s nějakými problémy?

Ne, s velkými problémy, protože jsem ostatní lidi nikdy nenechala, aby mě ponižovali.- Když máte problém sám se sebou, ostatní lidé s Vámi velmi snadno manipulují. Pokud však víte, že pokaždé, když se vrátíte domů, tak tam jsou Vaši rodiče, bratři a sestry pro Vás, tak jste nad věcí a nikdy se nenecháte od ostatních lidí ponižovat.

Jaký je vlastně zásadní rozdíl mezi travestitem, transexuálem a Drag Queen?

Travestité jsou většinou homosexuálové, kteří chtějí být jako ženy a žít život jako ženy, proto se také tak líčí a oblékají, ale nenechávají se operovat.Transexuálové navíc touží po změně pohlaví z mužského na ženské. Nechávají si dělat plastické operace celého těla.. A pak jsou zde ještě Drag Queen, jako jsem já. Tito lidé nechtějí být jako ženy, nenechávají si vytvořit umělá prsa, ani nechodí na plastické operace. Jejich každodenní život je podobný jako život muže. Přes den vypadám jako každý jiný gay kluk. Jsem umělkyně, která se takto extravagantně obléká pouze na show a vše ostatní tvoří pouze make – up. Pro tuto změnu v ženu jsem se líčila přes 3 hodiny.

 

V kolika letech jste se začala oblékat jako Drag Queen?

 S dráhou Drag Queen jsem začala před třinácti lety – v roce 2000.

diva

Jaká je Vaše normální práce, když zrovna neúčinkujete v nějaké show?

Mám mnoho zaměstnání ve kterých tvrdě dřu. Pracuji v hotelu, pracuji v kanceláři, a pak se živím také takto. Žiji v Praze, ale lidé mě nepoznají, což mám opravdu ráda, jelikož nechci ztratit své soukromí.

Lidé Vás takhle můžou vidět pouze na Prague Pride?

Ne. Lidé mě takhle můžou vidět víceméně každý víkend po různých klubech v celé Praze.

Setkala jste se na diskotéce někdy s heterosexuálním mužem, který si o Vás myslel, že jste skutečná žena a pozval Vás na drink?

Ano, často. Heterosexuální muži mi obyčejně říkají: “Přeji si, abys byla skutečná holka!”, dále navštěvují můj web, Facebook a posílají mi své intimní fotky, ale já s nimi zásadně nikdy nikam nechodím. S gayema ovšem platí naprosto to samé.

Ani kdyby se jednalo o skutečného sympaťáka?

Možná bych si nechala říct a šla s ním na drink.. 🙂

Jaká jsou Vaše očekávání ohledně nadcházejícího karnevalu Prague Pride 2013?

Tenhle rok jsem velmi zvědavá, jaké to bude, protože se změnilo plánované místo průvodu. Očekávám, že tentokrát to může být mnohem lepší než v uplynulých ročnících, jelikož Prague Pride se v Praze pořádá pouze 3 roky a myslím si, že je to skutečně velice povedená akce. Obyčejně trvá tak šest, sedm let než se podaří vytvořit skutečně povedenou párty. Prague Pride v Praze měla vysokou úroveň počínaje již prvním ročníkem. Gay pride po celém světě navštěvuji již třináct let.

 

Děkuji za zajímavý rozhovor                                                                                          Vít Hassan

Facebook komentáře