Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Film Kultura Tiskové Zprávy

Decibely lásky jako vyznání Michala Davida a pár přátel

Nový český hudební film v barvách a pěkným plastickým zvukem se rodil dva roky a jak se nám na premiéře přiznal autor námětu, scénáře a režisér v jedné osobě Miloslav Halík (původní profesí klavírista a skladatel),

nebýt hudebníka tělem i duší a koproducenta Davida, tak by asi světlo světa nespatřil. Film je prý “velmi těžká disciplína”.

Vidět a slyšet v něm je mimo jiných Karel Gott, Iva Janžurová, Rudolf Hrušínský ml. i fotbalista Pavel Horváth, který si zahrál zpívajícího a tančícího řidiče kukavozu, většinu písní složil osobně a evidentně s chutí David, zazní ale i Joe Cocker a Westlife.

Zápletku svižného až rozevlátého rodinného snímku s důrazem na nastupující generaci, která to nemá v českém “tržním hospodářství” vůbec lehké, nebudeme prozrazovat, ani se jí vysmívat jako například kolegyně Spáčilová ze stáje babišovské Mladé fronty. Šéf ANO a Agrofertu projekt podpořil finančně i svou osobní přítomností s přítelkyní, která se nad láskyplnou moralitkou z kruté podnikatelsko- showbyznysové Plzně dobře bavila.

Lásku si prostě za peníze nekoupí ani velký podnikatel a talent tvořit průzračné, chytlavé melodie také ne. Český film je samozřejmě v krizi, stejně jako politika a brzy i europeizovaná ekonomika, David však stále muziku miluje a umí ji, lidi vždy spolehlivě roztančí a co si lze více v dnešní chmurné době přát – Češi jsou ve stresu a prostě se moc nebaví. I o tom si společně s Davidem zazpíváte, kdo však věří v lásku, vše překoná v každém věku. Kdo však bere ženy a dívky “jen za zboží, laciné” spláče nad výdělkem. (mrx)

Podobné příspěvky

Skupina MEDICON otevře v Holešovicích moderní polikliniku

Jaroslav Hauer

Rozvoj česko-izraelské spolupráce v oblasti začleňování lidí se zdravotním postižením do běžného života

Afri

Znovu prožít mládí? Proč ne? Domluvte se s ďáblem!

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady