Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Divadlo Kultura

Dana Syslová a Jitka Smutná ve hře Mládí autora hry Christian Giudiceli.

IMG_7526mmV Divadle Rokoko uvedli 28.1. premiéru bláznivé komedie Christiana Giudicelliho Premiéra mládí. V inscenaci o dvou mimořádných ženách a jednom velikém dobrodružství se představí Jitka Smutná a Dana Syslová. Režie se ujala Janka Ryšánek Schmiedtová.

„Tato francouzská komedie byla původně napsána pro Annie Girardotovou a navazuje na naši tematickou linku vyrovnávání se se stářím a revoltou vůči stereotypům se stářím spojeným. Je to taková Thelma a Louisa pro 60+ a zároveň velká výzva pro dvě úžasné herečky – Jitku Smutnou a Danu Syslovou. K režii jsme přizvali tvůrkyni, která dosud s naším divadlem nespolupracovala – mladou dámu Janku Ryšánek Schmiedtovou, nynější uměleckou šéfku IMG_7557mmDivadla Petra Bezruče v Ostravě,“ říká dramaturg Jiří Janků.

Podle režisérky Janky Ryšánek Schmiedtové je hra především o touze žít a zažít: V poslední době se ukazuje, že se trochu zapomínalo na ženy, které dlouhou dobu pečují o děti, vychovají potomky a znovu se vrací do doby před nimi. Zůstanou samy, nebo s mužem, a život de facto leží před nimi a ptá se, co teď? Nejsou ještě staré na srandu, mají často peníze i elán, ale mnohdy řeší, kde najít odvahu. A o tom je Premiéra mládí.“

Podobné příspěvky

První česko-slovenská dětská písnička a klip HOUPACÍ KONĚ je tady!

Jaroslav Hauer

V Obecním domě tančí secese. Slovanský vlastenec Mucha je jejím králem

Afri

Novinky z Nakladatelství Epocha

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady