Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaDáda Patrasová s Martinem Maxou přišli pokřtít knihu, a skončili u plotny!

Dáda Patrasová s Martinem Maxou přišli pokřtít knihu, a skončili u plotny!

Dáda Patrasová s Martinem Maxou přišli pokřtít knihu, a skončili u plotny!

Že nemá román pro ženy s přípravou pokrmů nic společného? Možná by neměl, kdyby se v nové knize “Až po uši” slovenské autorky Jany Benkové neřešily trampoty s láskou.

A ta, jak známo, prochází žaludkem … Díky tomuto rčení si nakladatelství Brána pro křest jedinečného románu vybralo prostředí, v němž se to různými lahůdkami jen hemžilo. Protože nově otevřený turecký fast food kebab.cz Premium nenabízí pouze kebab, ale také různé druhy mas a zeleniny, měli kmotři knihy jedinečnou příležitost ukázat, jak skvěle se dokážou o žaludek své lásky postarat.

“My s Felixem jsme na maso”, přiznala Dáda Patrasová a zároveň dodala, že turecké pokrmy oba doslova zbožňují. “Do Turecka létáme často, já jsem navíc v Istambulu vystupovala pro děti z dětských domovů, takže umím i trochu turecky”, uzavřela vyprávění o Turecku a vrhla se na přípravu obloženého talíře pro Felixe. Martin Maxa jí pomohl s krájením kebabu a Ivan Vyskočil zase s naložením jehněčích steaků. “Já připravím něco z telecího”, nabídla se Štěpánka Duchková, která telecí maso ráda servíruje svým dvojčatům. “To víte, dobré jídlo není jen základ kvalitního vztahu, ale i růstu dětí. Mně rozhodně není jedno, co mí kluci jedí.”

Na tom se ostatně shodli všichni hosté. Martin Maxa ještě doplnil, že je turecká kuchyně v podstatě dost zdravá, protože pokrmy obsahují hodně zeleniny a netučná masa plno bílkovin. Ivan Vyskočil, mimochodem prvotřídní kuchař, zase podotkl, že je i velmi pestrá.

Jak se ukázalo, všichni kmotři ženského románu “Až po uši” mají ke gastronomii vřelý vztah, a kvalitní uspokojení žaludku berou jako součást správně fungujícího vztahu.

Jejich aktivní návštěva v přípravně tureckého fast foodu v Dlouhé 14 to dosvědčila.

Anotace knihy “Až po uši”

Dokáže žena odpustit muži odmítnutí? V životě krásné Amélie – slečny nebezpečné, která celý život jen využívá pozornost mužů a jejich luxusní dary, nastane změna. Poprvé se doopravdy zamiluje, muž jejích snů ale nakonec dá přednost jiné. Když se jejich životy opět střetnou, Amélie se chopí šance a zdá se, že s Matějem může konečně prožít tu pravou romanci. Nebo je to jen zdání?

Co možná o kebabu nevíte

Kebab je již český název (je utvořen z original tureckého slova kebap nebo dönerkebap) polotovaru z masa (hovězí, kuřecí, telecí, vepřové), které se griluje napíchnuté na jehlu a horizontálně se točí na speciálním grilu (donerkebab znamená točící kebab a samotný kebab je veškeré maso, které se připravuje na jakémkoliv grilu) krájený nožem se servíruje společně s různou zeleninou, omáčkou a tureckým chlebem. Výborný je i s rýží.


Zdroj: Kloboukfilm,

Facebook komentáře

Sdílejte články