Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Hudba Kultura Reportáže

Cocotte Minute pokřtili !Rituál, kmen a srdce a kmen!

Kapela Cocotte Minute zkusila svůj “jediný ostrý pokus” na hithit.com, kam fanoušci mohli finančně přispívat, aby kapele umožnili natáčet nejsyrovější desku za celou jejich kariéru. Peněz dorazilo dost, dokonce nad stanovený limit. A tak Cocotti natočili slíbenou videodesku a včera se v Paláci Akropolis křtilo.

Že to Cocotte Minute umějí rozjet na každém koncertě, to už mnoho lidí ví. Křest sliboval však ještě větší nářez. Kapela na stage dorazila sice se zpožděním oproti oficiálnímu času, ale příznivci skupiny si čekání zpříjemňovali pokřiky, vyzývající kapelu na podium. Kolem 20,15 se Cocotti objevili před fanoušky a teprve nastal ten správný “bordel”! Zazněly všechny songy z nové desky a bylo poznat, že jejich fanoušci opravdu kapelou žijou. Většinou se muzikanti spoléhají při koncertech na staré pecky, aby dav při nových písních neutichal. To však nebyl případ při včerejším křestu. Kotel pod podiem vřel při nových písních stejně jako u těch starších. Pro lidi, kteří mají při koncertu rádi klid to však nebylo. Pod podiem se začalo pogovat a pokud někdo nebyl zastáncem tohoto projevu, musel se vzdálit nebo hrozilo, že ho dav do pogování strhne.

Po delší polovině koncertu nastal křest. Dalo by se očekávat, že si kapela na takovouto událost pozve nějakou známou osobnost, či kamarády ze stejné branže, ale i zde Cocotte Minute překvapili. Po otázce, kdo má ten den či během nadcházejících dvou dnů narozeniny, se nezvedlo moc rukou a jelikož v kotli byla jen jediná dáma, která se přihlásila, dal Zeller, frontman kapely, přednost právě ji a pozval ji na stage. Tam zpěvák slečnu Martinu překvapil oznámením, že právě ona je ta, která bude křtít jejich desku. Doplnil to slovy, že Martina je jedna z fanoušků a tak to ostatní mají brát tak, že jsou na podium všichni a křtí desku společně. Slečna si tak odnesla z koncertu dárek v podobě pokřtěné desky a nezapomenutelného zážitku.

Pak nastal čas pro starší hity jako například Kopem!, Travič vody, Sado Disco, Bastard, Tanči, 1-2-3 vpřed! a mimojiné i Nenávist. Do konce koncertu fanoušci nešetřili svojí energií a koncert si užívali na 100%. Kapela odešla do zákulisí a řev, který se rozléhal po Akropoli, museli slyšet i kolemjdoucí na ulici. Cocotti se nenechali dlouho přemlouvat a na podium přišli zahrát přídavek. Poté se znovu rozloučili. Ale netrvalo dlouho a fanoušci, kteří se s kapelou nehodlali rozloučit, si ji opět vykřičeli na stage. Cocotte Minute oznámili, že se dohodli zahrát poslední song “Měl bych tě sejmout”, který současně hrají naposledy živě. Na závěr si kapela střihla fotku s nadupaným kotlem a křest byl za námi.

Co se výkonu týče, předvedla kapela skvělou show. Jejich profesionalita se předvedla i na křestu, nicméně opět, jak to u Cocottů bejvá zvykem, se skromností a pokorou. Zdá se, že Cocotte Minute stále šplhají výš, ale jsou si dobře vědomi, že bez fanoušků by to nešlo a velmi si jich váží. Za nás nejde nic jiného, než dát “palec nahoru” a těšit se na další výborné akce s touto kapelou.

 

Related posts

Takhle Petra Janů tráví své léto! Budete se divit, kam vyrazila!

Jaroslav Hauer

Blanka Matragi: Slavná módní návrhářka ze země, kde je křišťál hroudou zlata

Afri

KONCERTY V STARÉ PRAZE 2015 – www.sinton.cz

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady