Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaFilmCo mají společného Jan Cina a Ondřej Vetchý v pohádce Čertí brko ?

Co mají společného Jan Cina a Ondřej Vetchý v pohádce Čertí brko ?

Co mají společného Jan Cina a Ondřej Vetchý v pohádce Čertí brko ?

Pohádka režiséra Marka Najbrta  Čertí brko vstupuje do kin 29. listopadu. V hlavních rolích se představí Judit Bárdos, Jan Cina a Ondřej Vetchý.

Na jedné z pekelných poboček  u města Pytlov přestane fungovat čertí brko, který zapisuje lidské hříchy. Lucifer vyšle s novým čertím brkem do světa trochu zmateného čerta Bonifáce.  Místní šejdíř mu ale kouzelné brko ukradne, a tím se spustí řetěz nešťastných událostí. Je na Bonifácovi, aby osvobodil Pytlov, zachránil peklo i získal srdce krásné Markétky.

Jaké bylo pro Jana Cinu hrát s Ondřejem Vetchým? Hraní s Ondrou Vetchým je pro mě velký zážitek. Takovej splněnej sen… Vždycky jsem s ním chtěl pracovat, protože všichni, co s ním pracují, ho milují, a tak já se teď mezi ně řadím, a taky ho miluju,“ říká představitel Bonifáce Jan Cina.

A co na to Lucifer?

„Mně Jan Cina v takové své křehkosti a zranitelnosti trochu připomíná čerta Janka Vraníka, jehož jsem hrál, když jsem byl ještě chlapeček, a to je moc milé“ říká Ondřej Vetchý.

V dalších úlohách se objeví Marián Geišberg jako Markétčin otec, jako pytlovští vykukové Jan Budař, Tomáš Jeřábek a Jiří Maryško, obyvateli Pytlova se rovněž stanou Marek Daniel a Jana Plodková či Michal Dalecký, v pekle budou naopak úřadovat Václav Kopta, Lukáš Latiňák nebo Jakub Žáček.

Facebook komentáře

Sdílejte články