Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Hudba

Sběratelský hit! Bankovka s portrétem KARLA GOTTA

Sběratelský hit! Unikátní pamětní bankovka s portrétem Karla Gotta. Prodává se dnes, v den osmdesátých narozenin zlatého slavíka. Exkluzivně v prodejně Supraphon Musicpoint v Praze.

V celé Evropě jsou pamětní eurobankovky sběratelským hitem, v České republice je to zatím celkem neobvyklé. Unikátní suvenýrová bankovka s nominální hodnotou nula euro v limitovaném a číslovaném množství 5000 kusů vyjde nyní s portrétem Karla Gotta v rámci projektu Euro Souvenir Česko.

Začne se prodávat za 50 korun v den zpěvákových osmdesátin v neděli 14. července 2019 přesně v 9 hodin v prodejně Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí 17 v Praze 1.  Chystá se i symbolických 80 kusů eurobankovky v kompletu s exkluzivním 15CD-boxem Karel Gott – Singly (s nízkými čísly bankovek). Prodej pamětních euro bankovek bude probíhat prostřednictvím dvou speciálních výdajových automatů, které akceptují mince 10, 20 a 50 Kč. Vzhledem k velkému zájmu bude prodej probíhat do vyprodání zásob.

Bankovky jsou ze stoprocentního bavlněného papíru, který se používá při výrobě skutečných eurobankovek. Obsahují rovněž některé ochranné prvky jako hologram či mikrotisk. Díky speciálnímu sériovému číslu je každý kus unikátem. Na Euro Souvenir bankovky se nepřijímají rezervace a není ani možný výběr konkrétního čísla.

V rámci České republiky už bylo realizováno několik vydání a bankovky se vždy vyprodaly v průběhu několika hodin. Podobný osud určitě čeká i pamětní bankovku s Karlem Gottem. Při podobně lákavých motivech se nezřídka stává, že cena bankovek dokáže mezi sběrateli následně dost výrazně narůst. U některých zahraničních vydání vzrostla původní cena 2,- € i na víc než 100,- € za kus.

Vladislav Klajban, výkonný ředitel společnosti Nunofia, jež pamětní eurobankovky vyrábí, k tomu poznamenal: „Výroba probíhá ve francouzské tiskárně cenin, která vyrábí i pravé eurobankovky. Ostatně i koncept nulaeurových suvenýrů pochází z Francie. Před čtyřmi lety jej vytvořil Richard Faille a jeho hlavní filozofií je podpora turismu a propagace jedinečných kulturních památek a významných osobností Evropy. O vydání suvenýrové bankovky s motivem Karla Gotta je už nyní obrovský zájem v zahraničí. Především v Německu, v Rakousku a samozřejmě i na Slovensku. Nikdo si nechce nechat ujít toto limitované vydání.“

K významnému životnímu jubileu našeho nejúspěšnějšího zpěváka populární hudby vydal Supraphon hned dvě speciální kolekce, mapující jeho nejoblíbenější písně z průběhu šesti dekád jeho oslnivé hudební kariéry. Výběrovky vyšly ve dvou kompletech: KAREL GOTT  80/80 – NEJVĚTŠÍ HITY 1964–2019 na 4CD a zároveň v exkluzivním 15CD-boxu pod názvem KAREL GOTT SINGLY – 300 písní z let 1962–2019.

Čtyřalbum 80/80 NEJVĚTŠÍ HITY během prvních čtyř dnů prodeje již získalo Zlatou desku Supraphonu. Oba komplety obsahují aktuální hit Karla Gotta – duet s dcerou Charlottkou SRDCE NEHASNOU. Nové CD kolekce i další alba z diskografie Karla Gotta je dnes, tj. v den jeho osmdesátin k dostání v prodejně Supraphon Musicpoint.

Podobné příspěvky

Znovu prožít mládí? Proč ne? Domluvte se s ďáblem!

Šebík

Otevření obchodu Bershka se zúčastnili mladí čeští umělci

Afri

Letní kino na Střeleckém ostrově ovládne vášeň

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady