Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Pozvánky na akce

České památky z tisíců kostiček lega – na novou výstavu se vydal i Zdeněk Piškula

Hrad Karlštejn, Staroměstská radnice, Národní knihovna Jana Kaplického, nebo vysílač Ještěd. Spoustu českých památek nyní můžete vidět na jednom místě, a to díky jedinečné výstavě Lego země českých památek CZECHREPUBRICK, která je nyní k vidění v pražské ulici Na Příkopě, v suterénu hračkářství Hamleys.

Na jednom místě tak uvidíte hrad Karlštejn, katedrálu sv. Víta nebo vysílač Ještěd. Nahlédnete do interiéru vily Tugendhat, svezete se na největší horské Legodráze na světě, a konečně zjistíte, jak funguje camera obscura. Vše je tu pochopitelně jen z lego kostiček! Třeba na stavbu Národní knihovny Jana Kaplického jich padlo 200 000 a stavěla se 500 hodin.

A hrad Karlštejn, na ten jich bylo potřeba 300 000. Autoři na něm strávili 2000 hodin.

Zahájení výstavy, která je k vidění denně, si nenechala ujít řada osobností, například Zdeněk Piškula s přítelkyní Simonou Lewandowskou, anebo herečka Štěpánka Fingerhutová, obě známé ze seriálu Ordinace v růžové zahradě 2.

Nechybí ani české korunovační klenoty, pochopitelně z lega.

Foto Jaroslav Hauer

Related posts

Milovníci adrenalinu si včera dali dostaveníčko na Ladronkafestu

Afri

Oblíbená a zkušená věštkyně Helen Silvan vykládá karty a pořádá úplňkové rituály, po kterých se lidem plní jejich vytoužená přání.

Afri

Modrá Vopice – Program únor 2017

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady