Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz

BRATŘI EBENOVÉ SE PO ROCE VRACÍ NA STŘELECKÝ OSTROV.

Praha, 24. srpen 2015 – Ve čtvrtek 27. srpna budou hlavními hvězdami Střeleckého ostrova Bratři Ebenové. Bratrské trio doplněné o čtveřici vynikajících hudebníků se po roce opět vrací se svým ojedinělým „ebenovským“ zvukem, vybroušenými texty plných krásných slovních hříček a nadhledem a humorem jim vlastním.

Posluchači uslyší skladby z raného období kapely, ale zároveň i novinky z alba Čas holin. Koncert startuje v 19,30 hodin.

„Jsme velmi rádi, že Bratři Ebenové budou opět součástí našeho hudebního programu Letňáku 2015 – Léta pro Pražany. Loni slavili u publika obrovský úspěch, těšili se ze svých hudebních třicátin a na podzim rovněž vydali nové album s názvem Čas holin, se kterým koncertují dodnes a obdrželi za něj i cenu Anděl 2014 v žánru folk & country. Nenechte si ujít jejich vystoupení, protože tito ostřílení muzikanti umí svými texty a neotřelými rýmy nadchnout publikum napříč žánry i věkovými skupinami,“ zve diváky na koncert Bratrů Ebenů na Střeleckém ostrově mluvčí Letňáku 2015 – Léta pro Pražany Tomáš Kopečný.

„Díky spojení Markovy kytary, Kryštofova klavíru či flétny, Davidova klarinetu a sopránsaxofonu a několika dalších nástrojů v kombinaci s vynikajícími hráčskými schopnostmi vzniká ten jedinečný zvuk, kterým jsou Bratři Ebenové tak proslulí. V jejich tvorbě se mísí klasika, folk, rock i jazz, což je další důvod, proč jsou mezi lidmi tak oblíbení a vyhledávaní,“ dodává Kopečný.

Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena kapelu založili již v roce 1974. Zpočátku působili opravdu jen jako trio, dnes skupinu tvoří další vynikající muzikanti Jiří Veselý (basová kytara, akordeon), Jiří Zelenka (bicí, perkuse), Pavel Skála (akustické a elektrické kytary) a Jaromír Honzák (kontrabas). Mají na kontě 5 studiových desek, nahráli hudbu pro sérii večerníčků Mach a Šebestová, pro pohádkové CD “Pohádky bratří Grimmů, několik audioknih a také vytvořili hudbu k seriálu České televize Poste Restante.

Bližší informace o programu na stránkách www.letnak.cz.

Facebook komentáře

Sdílejte články