Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůKulturaHudbaBRATŘI EBENOVÉ SE PO ROCE VRACÍ NA STŘELECKÝ OSTROV.

BRATŘI EBENOVÉ SE PO ROCE VRACÍ NA STŘELECKÝ OSTROV.

BRATŘI EBENOVÉ SE PO ROCE VRACÍ NA STŘELECKÝ OSTROV.

Praha, 24. srpen 2015 – Ve čtvrtek 27. srpna budou hlavními hvězdami Střeleckého ostrova Bratři Ebenové. Bratrské trio doplněné o čtveřici vynikajících hudebníků se po roce opět vrací se svým ojedinělým „ebenovským“ zvukem, vybroušenými texty plných krásných slovních hříček a nadhledem a humorem jim vlastním.

Posluchači uslyší skladby z raného období kapely, ale zároveň i novinky z alba Čas holin. Koncert startuje v 19,30 hodin.

„Jsme velmi rádi, že Bratři Ebenové budou opět součástí našeho hudebního programu Letňáku 2015 – Léta pro Pražany. Loni slavili u publika obrovský úspěch, těšili se ze svých hudebních třicátin a na podzim rovněž vydali nové album s názvem Čas holin, se kterým koncertují dodnes a obdrželi za něj i cenu Anděl 2014 v žánru folk & country. Nenechte si ujít jejich vystoupení, protože tito ostřílení muzikanti umí svými texty a neotřelými rýmy nadchnout publikum napříč žánry i věkovými skupinami,“ zve diváky na koncert Bratrů Ebenů na Střeleckém ostrově mluvčí Letňáku 2015 – Léta pro Pražany Tomáš Kopečný.

„Díky spojení Markovy kytary, Kryštofova klavíru či flétny, Davidova klarinetu a sopránsaxofonu a několika dalších nástrojů v kombinaci s vynikajícími hráčskými schopnostmi vzniká ten jedinečný zvuk, kterým jsou Bratři Ebenové tak proslulí. V jejich tvorbě se mísí klasika, folk, rock i jazz, což je další důvod, proč jsou mezi lidmi tak oblíbení a vyhledávaní,“ dodává Kopečný.

Synové významného hudebního skladatele Petra Ebena kapelu založili již v roce 1974. Zpočátku působili opravdu jen jako trio, dnes skupinu tvoří další vynikající muzikanti Jiří Veselý (basová kytara, akordeon), Jiří Zelenka (bicí, perkuse), Pavel Skála (akustické a elektrické kytary) a Jaromír Honzák (kontrabas). Mají na kontě 5 studiových desek, nahráli hudbu pro sérii večerníčků Mach a Šebestová, pro pohádkové CD “Pohádky bratří Grimmů, několik audioknih a také vytvořili hudbu k seriálu České televize Poste Restante.

Bližší informace o programu na stránkách www.letnak.cz.

Facebook komentáře

Sdílejte články