Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Literatura

BOOK IN PROGRESS 2

Book In Progress
KROMĚ PAPÍRU A TISKU ZDARMA SE LETOS SOUTĚŽÍ I O VYDÁNÍ KNIHY.  Vladimir 518, který je jedním z porotců, přednášel také na loňské konferenci v pražském CAMPu. Novinkou letošního ročníku Book in Progress je, že soutěžící o nejzajímavější knižní projekt mohou vyhrát nejen papír a tisk v hodnotě 300,000 Kč, ale také vydání knihy pod hlavičkou známého nakladatele.
Stávající partnery, papírny Mondi a tiskárnu Quatro Print, doplní Paseka, nejúspěšnější nakladatelství v rámci cen Magnesia Litera. Přihlásit je možné autorské knihy, komiksové příběhy, fotografické i dětské knížky na webu soutěže do 31. října 2020.

BIP konferencePosuzovat osobité knižní projekty bude tentokrát grafická designérka a umělecká ředitelka
Studia Najbrt Zuzana Lednická, rapper a výtvarník Vladimir 518, který stojí za nakladatelstvím BiggBoss, grafický designér a spoluautor publikace Praktická typografie

Filip Blažek, výtvarník a grafik Martin Mulač nebo třeba vítěz cen Czech Grand Design 2019 Jan Matoušek.

Společně vyberou deset finalistů, kteří dostanou příležitost prezentovat své knihy v rámci konference Book In Progress 2. Tři nejlepší projekty získají papír PERGRAPHICA® a absolutní vítěz také dohodnutý tisk v tiskárně QUATRO PRINT.

Nakladatelství Paseka také vybranému projektu poskytne své know-how s finálními úpravami knihy a zaštítí její vydání s možným využitím jejich distribuční sítě. “Celodenní konference je místem, kde se potkávají lidé, kteří milují knihy a svým umem, nápadem, či zkušenostmi chtějí knižní trh obohatit. Propojují se na ní všechny profese – přes autory, grafické designéry, ilustrátory, tiskaře, až po vydavatele a distributory,” říká
editorka a porotkyně minulého ročníku Kateřina Šlaufová. Na konferenci vystoupí se svými prezentacemi nejen někteří porotci, ale například i literární dokumentaristka a průkopnice self-publishingu v České republice Barbora Baronová.

Konference se uskuteční 23. listopadu 2020 v pražském CAMPu (Centrum architektury a městského plánování) s ohledem na veškerá bezpečnostní opatření, případně se částečně nebo plně přesune do digitálního prostředí. Do minulého ročníku se přihlásilo celkem 85 knižních projektů převážně z České republiky a Slovenska. První místo si vybojovala kniha Spiritistky ilustrátorky Juliany Chomové a scénáristky Kláry Vlasákové, druhou příčku obsadila ilustrovaná básnická sbírka Starý lev a mladá opice Veroniky Opatrné, třetí místo obsadil soutěžící z Japonska Taro Karibe s knihou Saori, kterého na konferenci zastoupil David Gaberle.

Barbora Půlpánová

Podobné příspěvky

Lilia Khousnoutdinova pokřtila knihu Jsem žena, jsem bohyně a kalendář Jsem žena, jsem Evropa

Eleonor

Margarita Vid – Hrátky s býkem – 24.9.-4.10.2015. Centrum hispánské kultury Deliberia

Afri

Tatiana Kovaříková: Nebýt panenek, nejsem módní návrhářka

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady