Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůKulturaBolek Polívka a Milan Lasica spolu září ve hře Klíště, v Praze bude premiéra v září

Bolek Polívka a Milan Lasica spolu září ve hře Klíště, v Praze bude premiéra v září

Bolek Polívka a Milan Lasica spolu září ve hře Klíště, v Praze bude premiéra v září

Dva staří herci, oba dávní přátelé, se setkávají v klubu divadla, v němž každý z nich pracuje na roli v jiné inscenaci… Společně zjišťují, že jejich setkání by bylo radostnější, kdyby nebylo nepříjemných vzpomínek, výčitek a sebestřednosti. Takový je hlavní půdorys nové autorské inscenace Bolka Polívky Klíště, která se stane v pátek 10. května poslední premiérou 26. sezony Divadla Bolka Polívky a v níž se opět na jevišti sejde s MIlanem Lasicou. Ve vedlejších rolích se objeví Petr Halberstadt, Kamila Valůšková nebo Gabriela Štefanová a Milan Sedláček. Brněnská premiéra proběhla s velkým úspěchem včera. Pražská premiéra je plánována na 17. září 2019 v divadle Studio DVA.

Scénografickým předobrazem pro divadelní klub, který je dějištěm hry, se stal legendární bar DBP Poslední leč. Výmluvný je také podtitul hry: Život je divadlo, ve kterém každý touží po jiné roli. Zatímco herec v podání Milana Lasici má za sebou velmi úspěšnou kariéru, jeho kolega ztvárněný Bolkem Polívkou byl obsazován spíše do menších rolí.  Rozhovor v divadelním klubu se tedy neobejde bez výčitek. Otázkou, jež se celým příběhem prolíná, je, zda tito dva staří kohouti žijí podzim života, nebo jaro smrti.

Polívka s Lasicou se na jevišti potkávají potřetí, hra Mínus dva je stále na repertoáru divadla. Milan Lasica je ředitelem bratislavského Studia L+S a s představeními také často jezdí do Prahy.

Facebook komentáře

Sdílejte články