Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaHudbaAlvaro Soler přivezl do Prahy předčasnou letní atmosféru

Alvaro Soler přivezl do Prahy předčasnou letní atmosféru

Alvaro Soler přivezl do Prahy předčasnou letní atmosféru

Alvaro Soler patří mezi nejznámější španělské umělce. V poslední době se dostal svými hity tak vysoko, že dokáže konkurovat i zpěvákům jako je Enrique Iglesias, ke kterému je často přiřazován. V pražském Forum Karlín vystoupil Alvaro v sobotu 18.2.2017, roli předskokanky si vyzkoušela před vyprodaným sálem zpěvačka Alaska.

O tento koncert měli čeští fanoušci velký zájem. Alvaro Soler měl původně vystoupit v klubu Roxy, jenže lístky byly závratnou rychlostí rozprodané a tak se pořadatelé rozhodli koncert přesunout do většího (a nyní velmi oblíbeného) Fora Karlín. I tak však veškeré portály nabízející vstupenky hlásily po krátké době jediné – VYPRODÁNO! Zaplněný sál překvapil i samotného zpěváka, který se fanouškům přiznal, že by ho zajímalo, čím to, že se koncert právě v České republice vyprodal nejrychleji.

Alvaro-Soler-foto-Barbora-Bittnerova

Zpěvačka Alaska se na pódiu snažila seč mohla, avšak diváci její snahu moc neocenili, čekali na svého idola. I tak musíme uznat, že se jednalo o kvalitní předskokanku, i když je tato funkce často nevděčná. Když se na stagy objevil sám Alvaro a začal hned s hitem Animal, ke kterému nedávno vyšel klip, dav začal šílet a co víc, vlnit se do španělských rytmů. Těla rozvlnili mladší, ale i starší fanoušci. Nadšení neustálo ani při dalších písních. Soler nemá tak bohatý repertoár jako některé jiné světové hvězdy, na druhou stranu se každý dočkal své oblíbené písně, jelikož se jednalo o singly z alba Eterno Agosto. Libre, Esta Noche nebo například Lucía, to všechno a spousta dalších hitů (i méně známých písní) zněli karlínským sálem.

Španěl se netajil tím, že je dojat z reakcí fanoušků a slíbil, že se velmi brzo do České republiky vrátí. Celou dobu fanoušky těšil svým úsměvem a ač není v tomto období venku ještě bůh ví jaké teplo, Alvarovi se podařilo diváky, svými písněmi a energií z něho sálající, zahřát. Od začátku až do konce všichni tancovali, radovali se a užívali si sobotní večer. Tuto radost sdíleli i zadní řady, což bývá na většině koncertů spíše zvláštností.

Píseň El Mismo Sol zazněla dokonce dvakrát, poprvé v pomalejší verzi, později, téměř u konce show zazněla tak, jak ji všichni znají. Největší ohlas však měla píseň Sofia, kterou před časem hrálo hned několik rádií a stala se největším hitem tohoto sympatického rodáka z Barcelony.

Alvaro-Soler-foto-Barbora-Bittnerova-2

Ač Soler neměl velkou světelnou show vyrážející dech, tanečnice na pódiu, několik kostýmů, do kterých by se převlékl několikrát za koncert, i tak měla jeho show víc, než některé “hollywoodské” koncerty. Skromnost, energie a radost – to vše sálalo ze stage a nakonec i z diváků odcházejících s nadšením. Doufejme tedy, že Alvaro Soler do Prahy zavítá co nejdříve.

Foto: Barbora Bittnerová (www.informuji.cz)

Facebook komentáře

Sdílejte články