Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKulturaHudbaAleše Brichtu uchvátili Two Weeks In Nashville

Aleše Brichtu uchvátili Two Weeks In Nashville

Aleše Brichtu uchvátili Two Weeks In Nashville

Přestože teprve nedávno vypustili do světa debutový singl Don’t Give In, anglické publikum je miluje a po jejich prvním vystoupení v České republice na čtveřici mladých muzikantů kolují mezi posluchači jen samá superlativa. Řeč je o britském hudebním seskupení Two Weeks In Nashville.

Setkání s vedoucím zpěvákem / kytaristou Billy LeRiffem (20), basistou Jonny Fairesem (20), bubeníkem Ianem Wilsonem (21) a kytaristou Marcem De Lucaem (21) si pochvaloval i proslulý rocker Aleš Brichta: „Jsem z kluků úplně odvařenej“, nešetřil slovy chvály po jejich vystoupení v pražském hudebním klubu Jižák. „Normálně mě ohromili natolik, že jsem je musel pozvat na panáka!“ Brichta své nadšení potvrdil i přáním, že by si příště s kapelou rád zazpíval. „Jsou to skvělí muzikanti, fakt mě bavila ta opravdová instrumentace v žánru, který v současné době tak zoufale potřebuje něco čerstvého a skutečného. Mají přiletět v březnu, tak uvidíme… Vážně mi udělá radost, když s nima budu stát na jednom pódiu. A třeba mě taky nakazí tou jejich fantastickou energií, se kterou se propojujou s publikem“, dodal Aleš Brichta.

Mladá indie rocková kapela nadchla posluchače po celé Velké Británii, vyprodali O2 Academy Islington, Camden Assembly, vystupovali v představení Absolute Radio a BBC. V posledních několika měsících pracovali na nahrávce v prestižním Abbey Road Studio. Jejich debut Don’t Give In je sebevědomý singl, kritici díky němu označili skupinu jako velice nadějný talent s hojností vášně a síly podložené nostalgickým rockovým zvukem 60. a 70. let. Mladíci se totiž inspirovali svými oblíbenci, rockovými giganty jako jsou The Who a The Rolling Stones.

Two Weeks In Nashville se ovšem v Praze neobjevili jen tak. Na svou oslavu 50. narozenin je totiž pozval ředitel agentury Nemoros Roman Rossi. „Zabýváme se světovým publishingem a hodláme propojovat muzikanty z celého světa“, prozradil Rossi, proč je na jeho oslavné party tolik hudebníků. Narozeninové oslavy se, kromě několika zahraničních umělců, také zúčastnil například Michal David, Dalibor Janda s dcerou Jiřinou, Marian Vojtko, Petr Zvěřina, Bára Vaculíková, Electric Lady nebo Petr Kutheil.

Zdroj: Helena Váňová Production

Facebook komentáře

Sdílejte články