Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kultura Literatura

AKTUÁLNĚ: Dívka ve vlaku míří do kin!

Přesně rok od vydání světového bestselleru spatříme příběh na plátnech kin. Filmoví fandové se nemohou dočkat, zatímco knihomolové prozíravě čekají, jak moc zasáhl režisér do úprav děje. Čím dívka ve vlaku okouzlila svět?

 

Není tomu tak dávno, kdy britská spisovatelka Paula Hawkins začala psát svůj román. Po 6 měsících, přesně v říjnu 2015, stála Dívka ve vlaku na pultech knihkupectví. Autorka se původně potýkala s nepříjemnými finančními problémy, nebýt solidárnosti jejího otce, knihy se snad ani nedočkáme. Dívka ve vlaku má řadu vykreslení – psychologický román, thriller, drama nebo také detektivka. Díky tomu, že dokáže oslovit obrovskou škálu čtenářů, získala ocenění debut trhající rekordy v rychlosti prodeje a nejočekávanější kniha roku 2015. Ale nejen to!

Dívka ve vlaku plní očekávání mnoha čtenářů. Ten, kdo hledá napětí, hltá zápletku zmizelé Jess. Ten, kdo se rád zabývá společenskou etiketou, soudí Rachelin alkoholismus. Romantici drží palce Tomovi s Annou. Dobrodruhové si naopak zamilují kapitoly přelétavé Megan. Do které skupiny patříte vy?

I přesto, že se autoři zpravidla děsí chvíle, kdy se dílo dostává do rukou kritiky, dívka ve vlaku prošla hledáčkem bez ujmy. Kniha je označována za letošní Zmizelou, což je obrovská pocta. Thriller, dorazí do českých kin 6. října 2016. Jelikož na režijní stoličku usedl schopný Tate Teylor (Černobílý svět), můžeme se těšit na velkolepou podívanou. Hlavní roli získala neméně známá herečka Emily Blunt (Správci osudu nebo Na hraně zítřka).

Dokáže se film vyrovnat knižní předloze?

Otázka je záludná a odpovědi rozdílné. Milovníci literatury mi dají zapravdu, že se to povede  zřídkakdy. Filmy jsou úžasné, nacpané stylovými efekty, oslnivou hudbou a skvělými herci. Bohužel ochuzují diváky o možnost vlastního fantazírování. Nechme se tedy překvapit…

Podobné příspěvky

Druhé vydání knihy IMAGE A FIREMNÍ IDENTITA

Šebík

Křest knihy “Ohnivý kuře”

Jaroslav Hauer

Suchý a Martinová coby gratulanti k výročí Fine Gospel Time Zuzany Stirské

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady