Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKomentářeO kombajnistovi, magorovi a Frau Merkel; rozcestník Pavla Trauba

O kombajnistovi, magorovi a Frau Merkel; rozcestník Pavla Trauba

O kombajnistovi, magorovi a Frau Merkel; rozcestník Pavla Trauba

Je pátek, zaslouženě se po pracovním týdnu blíží dvoudenní odpočinek. Závěr tohoto týdne bude horký, až tropický, snad pozdrav samotného léta, takové loučení s prázdninami.

U loučení zůstaneme, ve čtvrtek nás opustila Angela Merkelová. Její odchod mnohé zarmoutil, byla to velká politička, zpráva, kterou obdržela ji moc pozitiva a energie nepřidala. Nebojme se, ona to holka nějak skousne. Zpráv krom odmítnutí kvot, bylo hodně, od pana prezidenta si vyslechla asi nepěkné věci, ale dostala radu do života;  „má se usmívat“. Tak v tom měl pan prezident zásadní pravdu on usměv, i když člověku do úsměvu moc není, otvírá dveře, ke kterým není klíčů. Sem tam se pousmát a hned nám bude veseleji, no nic vraťme se k naší vzácné návštěvě. Podle pana prezidenta mají politici vypadat optimisticky. Tedy směle do toho. Kancléřka neuspěla se svou imigrační krizí ani u premiéra Bohuslava Sobotky a to už je co říc! Pan premiér konečně poslechl hlas svého lidu, na dotaz německého novináře o příjímání uprchlíků odpověděl, že je důležité si uvědomit, že uprchlíci přichází z oblastí, které jsou velmi kulturně a nábožensky odlišné anebo v nich působí Islámský stát a ve výsledku řekl, že tu uprchlíky nechceme! Konečně!

Náš negativní přístup nezůstal bez povšimnutí, palčivé titulky a komentáře přišli záhy. „Zklamání pro Angelu Merkelovou: Při své návštěvě Prahy se kancléřce nepodařilo přimět Česko k tomu, aby podpořilo závazné kvóty pro rozdělování uprchlíků v EU,“ uvedl pro svůj článek o cestě Merkelové do Česka server Spiegel Online. Ve stejném stylu informuje o návštěvě kancléřky i deník Die Welt. „Kancléřce Angele Merkelové se při návštěvě Prahy nepodařilo získat českou vládu pro svou uprchlickou politiku. Středolevý kabinet trvá na svém odporu vůči evropským kvótám pro přijímání žadatelů o ochranu,“ uvedl v překladu list. Je zajímavé, jak media tlačí a utočí, když si vezmeme v úvahu současné mínění Němců na uprchlíky, kdo si ty noviny potom kupuje? No nic, ono to asi nikde není tak růžové, jak se muže zdát. Třeba aktuální boj o české důchody, ČSSD chce jít rozumnou cestou stropů, pan Babiš se svým ANO by naopak každého pracovníka sedřel z kůže a důchod by kvůli státní pokladně zrušil úplně. Tedy pokud vezmu v úvahu, že se velká část sedřených Čechů ani důchodového věku nedožije. No vlastně čemu se divím, ANO bude hůř 🙂

Dovolím si ještě zmínit slova pana Klause, který si naopak udělal na začátku týdne výlet do „Němec“ Evropa potřebuje zásadní změnu, téměř revoluci, jinak jí kvůli masové migraci hrozí zničení, je přesvědčen bývalý český prezident Václav Klaus. Na předvolební akci Alternativy pro Německo (AfD) v severoněmeckém Schwerinu hovořil také o povstání mas a jasně se vymezil vůči německé kancléřce Angele Merkelové. Alternativu pro Německo, mnohými označovanou za pravicově populistickou, Klaus podpořil již poněkolikáté, doslovně uvedl časopis Týden.

Otázkou tedy je, zda je třeba se důchody vůbec zajímat?

Ještě k té naší české světovosti musím zmínit jednoho „Magora ze Staromáku“, který udělal Praze zase super reklamu. Jeho vystoupení můžeme popsat reklamním sloganem „Nudíte se klasickou Prahou; nevadí, vyrazte na jedinečnou projížďku po boku imbecila s Islámským státem do nitra Prahy“, dále by se mohlo pokračovat; vyděsíte jedním vystoupením tisícovku lidí a budete zaručeně v každém mediu. Ach jo, je to vůbec možné? Vážení, je! Jsem tedy zvědav, jak toto bude řešit ÚTVAR, zda to bude jen za pokutu anebo to projde jako dehonestace a rozstříhání českého státního symbolu, tedy standardy prezidenta republiky zproštěním z obžaloby. A to, že je Česko zemí neuvěřitelných možností dokládá i jiné, takový nahý zadek nasměrovaný na konvoj amerických vojáků, vyšel na 10 měsíců s podmínkou na dva roky.

Zakončím to pro dnešek pozitivně, děkuji českým sportovců za výkony, které nás dle mého soudu řadí na nejvyšší světová místa a úplně kašlu na nějaké žebříčky a srovnání. Mám radost nejen z 10 medailích, ale hlavně z výkonů a toho, co český tým předvedl. Děkuji za lepší obraz naší země ve Světě! Traktorista, či kombajnista, Konvička a jim podobní tomu totiž moc nepřidávají!

Traub Pavel

Facebook komentáře