Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůKomentářeJsme ve VÁLCE? Rozcestník Pavla Trauba

Jsme ve VÁLCE? Rozcestník Pavla Trauba

Jsme ve VÁLCE? Rozcestník Pavla Trauba

O bojích a demokracii v Turecku jsem již hovořil minule, síla demokracie spočívá v síle lidí a v rukách těch, kteří jí ohýbají až k závratným otáčkám. Síla spočívá ve slově, ale převážně je spojena s mysli každého z nás. Svoboda je v každém jedinci, co se cítí svobodně. Proto stačí i jeden jediný svobodně myslící a svoboda bude žít.

Unášejte Zápaďany, jsou to nepřátelé islámu, vyzval šéf Al-Káidy

Předák radikální organizace Al-Káida Ajmán Zaváhrí vyzval bojovníky džihádu k unášení západních občanů, vyzval tedy k narušení našich hodnot, vyzval k boji proti svobodě. Jsou to nepřátelé islámu a lze je vyměňovat za uvězněné spolubojovníky. Toto Zaváhrí uvedl v novém poselství umístěném na internetu. Upozornila na něj organizace SITE, která se zabývá sledováním aktivit islámských extremistů. Tento krok dokazuje jediné, oni mají obavu. Skrz násilí nedokážou nic, než další nasáli a bolest, nevybudují nic, vytvoří jen děs  co je sám nakonec pohltí. Žádný strom neroste do nebe, a ten jejich míří do pekel. A to ať se na to díváme z náboženského, tak i zcela ateistického hlediska.

Útoky se budou množit a je jen otázkou času kdy doputují k nám, poslední týden byl zas děsivý, a byl provázen zmatkem, dle mne tento mediální šum byl záměrný, ovšem Evropan potřebuje ke své obraně vnitřních hodnot určitý impulz. Stali jsme se dosti imunní vůči informacím, jen to co skutečně vidíme, co skutečně zažijeme nás teprve posouvá a začíná formovat. Buďme otevření a naslouchejme. Útoky v Bavorsku jsou, pro někoho vzdálené, ale jsou od nás jen pár hodin cesty!

Proto vyzývám nebojme se, neválčeme mezi sebou, nelikvidujme Evropské hodnoty, bojujme za svou kulturu a za svobodnou mysl. Jsme ve válce o Svobodu!

PT

 

Facebook komentáře

Sdílejte články