Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Komentáře Politika

„Budeme hodní“; Rozcestník Pavla Trauba

Prázdniny se nám blíží ke svému konci a tím pádem i období dovolených. To letošní léto, holt nebylo ono, nemluvím zde o politické situaci, ta je vždy nějaká, jednou vám padá vláda, jindy se handlí pozice, či se strany utkávají o politické body. Někdo si upevňuje kredit, který je všeobecně v politice dost oslaben, jiní zase tomu druhému rovnou škodí. Vezměme si příklad z Moravy v souboji o neznámé mluvčí. ANO zde tepe kam může…Ovšem z Prahy zní „klidná síla“ tedy nikoliv lidovecká… Vůdce státní kasy a hnutí ANO Andrej Babiš se nechal slyšet „budeme hodní“. „Dost lidí se ptá na velice zajímavou otázku: Jak bude finanční úřad koukat na výrazné zvýšení tržeb u některých restaurací po zavedení EET?“ zveřejnil Babiš na Facebooku a hned odpověděl: „Tak jsem se ptal kolegů a pozor: Finanční správa bude hodná.“ To jsem zvědav, s kým zamává jako první, bude se to ještě muset naučit, jak využít všech dat, ale evidentně plány už v hlavě má.

Je to už takový kolorit léta, bavit se něčím „okurkovým“ tu ten tu onen. Ke koloritu už patří i Festival Prague Pride, jenž opět rozzářil Prahu duhovými vlajkami. A samořezně rozčeřil klidné vody narážkami a otázkami pro a proti. Jenže ono se toho v sobotu odehrálo více. Například začal Pražský přebor a fotbal evidentně táhne, hned v prvním kole se dotknul přes 1000 zúčastněných, ať to byli fandové a nebo samotní hráči. První výkop nové fotbalové sezony začal na hřišti ČAFC Praha v zápase s Uhelný sklady Praha, domácí podlehli v konečném stavu 3:5. Zajímavý byl i další sobotní zapas na hřišti FC Háje, kde domácí vyzvali nováčka z Újezdu nad Lesy (0:2). Dosti o fotbale, mohl bych zmínit i sobotní pochod pro rodinu, který si svůj mediální prostor zajistil, diky podpoře arcibiskupa Dominika Duky a vládních lidovců, byť například předseda Pavel Bělobrádek nedorazil.

Dovolím si dnešní zamyšlení nad minulým týdnem zakončit citací ředitelky „sobotního festivalu Lásky“ Prague Pride Kateřiny Saparové „Zaměřujeme se na bezpečnou lásku a prevenci AIDS a také na rodinu, která je tradičním vyústěním lásky.“ Když člověk toto slyší, a to v souvislosti s touto akci musí jen kroutit hlavou… Používaní slovních spojení rodina a láska je krásná věc, ovšem v tomto ohledu slovo tradiční jaksi nepatří k proudu a náplni tohoto průvodu. Tradiční rodina, vzniká přičiněním ženy a muže, s dávkou mnohé energie, s dávkou štěstí a velké péče… Dnešní doba je složitá, ale mohlo by se stát, že kombinací a komolením různých slov a jejich významů uslišíme, že lední medvěd pochází z mrazničky, a to proto že je tam dostatek ledu a mrazniček je přeci všude plno, také čeho se bát. Malý človíček a jeho stvoření je darem a ten dar má jen tradiční pár, jenž zakládá rodinu. Tak jako je pro medvěda tradiční ledový svět, plný ker, tuleňů a ryb…Nezbývá jen popřát příjemné slunečné dny s kousky ledu v chutném napojí, někde u vody či na výletě.

Pozdrav z výletu
Pozdrav z výletu

Podobné příspěvky

Hus už nebude národ rozdělovat, doufají mocní. Marně!

Šebík

Tajemství Bělobrádkových cest do země Velkého Bratra, aneb lidovečtí bratři a sestry pod vedením kosmopolitních kouzelníků Hermana a Gabala

Afri

Proti změnám v české justici protestovali tisíce lidí

Jaroslav Hauer

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady