Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Kaleidoskop

Hvězdný bazar České asociace paraplegiků – CZEPA

Hvezdny-bazar

Hvězdný bazar je charitativní second hand nejen s oblečením z druhé ruky, který slouží jako tréninkové pracoviště pro vozíčkáře po poranění míchy. Česká asociace paraplegiků – CZEPA úspěšně provozuje již osmým rokem pobočku v Jungmannově ulici a od května roku 2020 otevřela také novou designovou pobočku v Karlíně. Od začátku fungování projekt pomohl 25 vozíčkářům uplatnit se na otevřeném trhu práce. Zaměstnanci získají potřebnou praxi, chybějící sebevědomí a nové dovednosti.

Hvězdný bazar České asociace paraplegiků – CZEPA

Hvezdny-bazarProdávané oblečení získává Hvězdný bazar darem od široké veřejnosti i osobností zvučných jmen. Pravidelně ho sbírkami oděvů podporují také firmy. V tomto charitativním secondhandu naleznete i široký sortiment lokálních výrobků, produktů z chráněných dílen, od českých malovýrobců nebo autorských děl. Veškerý výtěžek z prodeje je reinvestován do provozu a rozvoje obchodu nebo do vzdělávání a podpory pro zaměstnané vozíčkáře.

Hvezdny-bazarNová karlínská pobočka je navíc krásným místem určeným k setkávání, např. nad šálkem dobré kávy. Pravidelně se zde také pořádají tzv. Hvězdné čtvrtky: akce typu přednášek, workshopů, výstav apod., se zajímavými tématy či osobnostmi. Celý projekt zároveň slouží k prodloužení životního cyklu oblečení a minimalizaci odpadu.

Z důvodu protikoronavirových vládních nařízení se pobočky uzavřely a prodej se přemístil do online prostředí. Na našem e-shopu najdete nabídku lokálních produktů a designových trik. Secondhandové oblečení můžete nakoupit ve facebookové skupině Hvězdné kousky a na Instagramu. Bohužel nynější situace pro nás není vůbec příznivá, a proto oceníme Vaši podporu více než kdy jindy.

Web: www.hvezdnybazar.cz

Instagram: hvezdny_bazar

Facebook: Hvězdný bazar

AničkaAnna Jelínková
pracovní terapeut

Hvězdný bazar
Jungmannova 7, 110 00 Praha 1

Podobné příspěvky

Pojeďte pomáhat do Malého Tibetu – a co korona?

Afri

Digitální krejčovina? Zázrak nebo „bejkovina“?

Afri

Pronájem auta na Kubě vám umožní vytvořit si svůj vlastní itinerář

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady