Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Bydlení

V pražské Troji vyrostlo stanové městečko pro lidi bez domova

Troja

V pražské Troji vyrostlo stanové městečko pro lidi bez domova, kterým je nařízena karanténa v souvislosti s onemocněním COVID-19. Lidé bez domova, nebo lidé vykázaní z domova pro domácí násilí s podezřením na nákazu COVID-19 budou umístěni do izolace v dočasně zřízeném stanovém městečku. Definitivně tak padá zvažované umístění bezdomovců do bývalého učiliště v Písnici.

Nové místo pro karanténu bezdomovců bude sousedit s již fungujícím stanovým městečkem v pražské Troji. V jedné části budou ti, kterým byla nařízena karanténa, v části druhé jsou pacienti s potvrzeným nemocněním COVID-19, ale průběh onemocnění není takový, aby museli být hospitalizováni,“ popisuje projekt náměstek primátora pro bezpečnost Petr Hlubuček (STAN).

Z nařízení Vlády ČR vyplývá povinnost města postarat se o lidi bez domova na svém území. Město je pak povinno zajistit izolaci nemocných a karanténní režim lidí s podezřením na nákazu.

Nové stanové místo je mimo zastavěné území, čímž se bude minimalizovat riziko další nákazy. S ohledem na fakt, že v této lokalitě je již dočasné zázemí pro lidi z uzavřených ubytoven, jedná se nejen z pohledu hygienického, ale i z pohledu zajištění bezpečnosti o efektivní řešení,“ doplňuje Petr Hlubuček.

Vít Rosembaum
Media:list s.r.o.
 

Podobné příspěvky

První 3D tištěný dům připlul 18. srpna na Střelecký ostrov

Afri

Prahu demografická revoluce nečeká. Problémy přetrvají, teskní magistrát

Afri

Investovat promyšleně a strategicky je dnes důležitější, než kdy jindy

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady