Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Bydlení

Myslete na čištění kanalizace dřív, než bude pozdě

Ucpání kanalizace představuje velmi nemilý problém, na jehož řešení bývá často potřeba povolat profesionály. Ti vám s čištěním kanalizace pomohou. Co si s ním počít a co byste měli dělat, aby se vám nic podobného nestalo?

Jak si s ucpanou kanalizací poradit nejúčinněji

K čištění kanalizace se musí nejčastěji přikročit poté, co do ní domácnosti vylévají tuk. Ten sem správně vůbec nepatří. Zlikvidovat byste ho měli tak, že ho nalijete do lahví a odnesete ke speciálnímu kontejneru. Ochotně vás tohoto typu odpadu zbaví i na sběrných dvorech.

Když už nastane problém, zajímá většinu lidí, zda se čištění kanalizace dá realizovat svépomocí. Na tuto otázku existuje uspokojivá odpověď: Možné to je, rozhodně se o to můžete pokusit. Obyčejné instalatérské pero, které si pořídíte v hobby marketu, vám udělá velmi dobrou službu. Úspěch při čištění je do značné míry záležitostí správné techniky plynoucí ze zkušenosti, nikoli náročného technologického vybavení. Pokud tedy usoudíte, že vaše zkušenosti již při katastrofě nestačí, je na místě povolat odborníky.

Nejefektivnější je čištění kanalizace tlakovou vodou. Jedná se o metodu levnou a jen minimálně pracnou. Tento způsob můžeme velmi dobře použít třeba v případě vzpříčených předmětů. Což je velmi častý důvod, proč kanalizace správně nefunguje. Zejména tehdy, když se ucpávání opakuje, je vhodné profesionály zavolat. Pak totiž hlavně musíme přijít na příčinu a tu odstranit. Jinak se problém bude cyklicky vracet. Firma je schopna provést revizi s kamerou a měla by tedy spolehlivě přijít na důvod, proč máte s kanalizací potíže.

Další možnosti čištění a co dělat, když to nepomůže

Samotné čištění kanalizace totiž mnohdy situaci skutečně nevyřeší. Rozsah prací, finanční náročnost a to, zda bude či nebude nutné kanalizaci opravit výkopem, přirozeně závisí na tom, co konkrétně se stalo. Kanalizace může být třeba silně staticky poškozená vlivem prorůstajících kořenů.

Čištění kanalizace tlakovou vodou je vhodné nejen v případě havarijních stavů, ale i coby postup charakteru preventivního. Četnost preventivních zásahu vždy závisí na intenzitě vypouštění odpadů a také na jejich charakteru.

Firmy specializující se na čištění kanalizace bývají kromě možnosti vysokotlakého čištění navíc vybaveny i výkonným motorovým perem, což je druhá efektivní metoda, která zvládne vyřešit vaše nesnáze. Kanalizaci tak lze vyčistit už během jediného výjezdu, což šetří hlavně vaše finance. Sporným řešením je použití chemie, zejména u amatérských pokusů o odstranění ucpávky. Někteří odborníci zastávají názor, že chemie z rukou laika do odpadu rozhodně nepatří.

Dojde-li na havarijní stav, bez odborného čištění kanalizace si už neporadíte. Čistič Viktor vám pomůže rychle, levně a efektivně v kteroukoli denní či noční dobu.

 

Podobné příspěvky

Střešní fotovoltaiky se stávají standardem pro střední třídu

Šebík

Jaké jsou vaše pravomoce v nájemním bytě?

Redakce

Šmejdi mají nový trik, jak zneužít důvěru seniorů

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady