Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Bydlení

Investovat promyšleně a strategicky je dnes důležitější, než kdy jindy

kancelarska budova

Makléř David Kazda doporučuje. Po turbulencích na trzích posledních týdnů vyvstala zásadní otázka: Kde správně investovat, aby byl zajištěn dobrý výnos. Děsivé propady na světové burze znovu rozvířily diskuse o tom, která investice nabízí to, co od dobrých investicí očekáváme, tedy jistotu, nízké riziko a výnosy.

vestibulNejeden investor se po probdělých nocích znovu obrátil na trh nemovitostí, aby došel k závěru, že vlastnictví hmotného majetku přináší stabilitu a možnost osobní kontroly svých finančních prostředků. Vlastníte-li akcie, můžete se zúčastnit valné hromady akcionářů, váš osobní vliv na dění ekonomických gigantů je ale minimální. Rozhodnete-li se investovat do nemovitostí, jsou vaše transakce pod vaší přímou kontrolou. Rozhodujete se jen a jen vy, co koupíte, kde to koupíte a komu to pronajmete.

Z tohoto důvodu si vám dovolujeme exkluzivně nabídnout administrativní prostor o čtyřech kancelářích o velikosti 177 m2 poblíž business parku na pražském Chodově. Nemovitost má strategickou polohu, metro Chodov je vzdálené 4 min. jízdy autobusem, nájezd na D1 je vzdálen pouhé 2 min. Jednotka kancelardisponuje čtyřmi samostatnými kancelářemi a dvěma terasami. Dominuje zde velká zasedací místnost 41 m2 s prosklenou stěnou, která umožňuje vstup na velkorysou terasu. Ta může posloužit jako reprezentativní prostor, kde si se svými obchodními partnery vychutnáte kávu přímo pod slunečníkem. Nabízí se ale i možnost vybudovat zde další administrativní plochu. Pokud vás zajímá již zmiňované zhodnocení investice, je zde garance 5% ročního investičního výnosu. Zhodnocení udáváme jako hrubý výnos, i přestože fixní náklady současného vlastníka jsou minimální. Provoz nezahrnuje téměř žádné výdaje, správa nemovitosti a účtování energií jsou delegovány na nájemce, který kanceláře dále podnajímá. Jedná se o stabilní správcovskou společnost, s kterou má stávající vlastník nadstandardní vztahy.

zasedackaMožná se ptáte, proč svoje peníze uložit do administrativní nemovitosti, když na dračku jdou především malometrážní byty. Odpověď je jednoduchá, cena za jednotku bytové plochy vyletěla nahoru, bohužel se tak nestalo u cen pronájmů. Ceny pronájmů naopak zaznamenaly pokles vlivem rapidního nárůstu nabídky bydlení v bytech dříve pronajímaných přes portál Airbnb. Výnosy z bytových prostor jsou tedy nejisté a 5% roční investiční výnos je nyní nedostižnou metou. Nehledě na to, že trh s bydlením vlivem ekonomických změn čekají velké přesuny, což predikuje velkou fluktuaci nájemníků. Investovat promyšleně a strategicky je dnes důležitější, než kdy jindy.

Více informací poskytne pan Mgr. David Kazda, tel.: 721 828 567

Email:d.kazda@tillit.cz

www.davidkazda.cz, www.tillit.cz

Podobné příspěvky

Šmejdi mají nový trik, jak zneužít důvěru seniorů

Afri

Cizinci jako žádaní nájemníci. Češi jim nemovitosti pronajímají stále častěji

Afri

Jak je to s vyúčtováním služeb spojených s bydlením

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady