Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Gastronomie Restaurace

U Šlechtovy vily stojí nové bistro

bufet šlechtovka

Na začátku prázdnin se vedle Šlechtovy vily v pražské Stromovce objevilo nové, provizorní bistro, které slouží návštěvníkům k občerstvení. Provozuje ho gastroskupina Together. “Je to pouze dočasné řešení, pracovně mu s uměvem říkáme Bistro na stavbě,” říká spolumajitel Together David Petřík.

Together SlechtovkaU Šlechtovy vily stojí nové bistro od majitelů Bruxxu nebo cukráře Skály

Bývalý lodní kontejner předělaný na designové bistro je dočasné řešení do dokončení rekonstrukce krásné vily ze 17. století, která původně sloužila jako letohrádek. “Bistrem plníme přání magistrátu. Šlechtovka má samozřejmě silné historické konsekvence, po otevření se z ní stane multifunkční objekt. A gastronomická koncepce půjde stejným směrem. Najdete tam kromě fastfoodu také cukrárnu i klasickou kavárnu,” doplňuje David Petřík.

 

Skupina Together v Praze provozuje známé restaurace Bruxx, Sia, Vinohradský parlament, Potrefená husa v Hybernské ulici, dále bistro Sisters, cukrárnu Lukáše Skály a také firmu Foodway Catering, která se stará o provor dočasného bistra ve Stromovce.

„Od začátku chceme, aby Šlechtovka byla místo, kde se Pražané mohou zastavit na dobré pivo a limonádu za normální ceny. Jsme rádi, že jsme se na tom s vybraným provozovatelem shodli,“ uvedla pražská radní pro kulturu Hana Třeštíková.

 

Návštěvníci Stromovky se můžou těšit na speciální gastro víkendy, během kterých budou moct ochutnat vybrané delikatesy z restaurací sítě Together.

www.together.cz

 

Podobné příspěvky

Jan Paukert Bistro v novém: nezapomenutelný gastronomický zážitek

Jaroslav Hauer

Jak se v testu popraly kuchyňské čističe s každodenními následky vaření a pečení?

Afri

Letní chvíle strávené s přáteli vhodně doplní šumivé víno

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady