Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
Hledejte cokoli zde na webu
DomůBydleníGastronomie„Řídím, piju nealko pivo“ se společně s Besipem …

„Řídím, piju nealko pivo“ se společně s Besipem …

„Řídím, piju nealko pivo“ se společně s Besipem …

Řídím, piju nealko pivo“ se společně s Besipem účastní mezinárodní dopravně bezpečnostní akce organizace TISP Praha, 9. prosince – V druhém prosincovém týdnu, tedy v termínu od 8. – 14. prosince 2014, se na silnicích budou moci řidiči opět setkat s promotéry dopravně bezpečnostní akce „Řídím, piju nealko pivo“.

Akce se tentokrát bude konat v rámci mezinárodní dopravně bezpečnostní akce organizace TISPOL. Zároveň se pro tuto příležitost Český svaz pivovarů a sladoven (ČSPS) a Policie České republiky spojili s Besipem Ministerstva dopravy.

Druhý prosincový týden se na české silnice po krátké pauze vrací projekt „Řídím, piju nealko pivo“, jehož prostřednictvím se již několik let Český svaz pivovarů a sladoven (ČSPS) ve spolupráci s dopravními policisty věnuje prevenci požití alkoholu před řízením dopravních prostředků. Cílem projektu „Řídím, piju nealko pivo“ je podpora a propagace zodpovědného přístupu ke konzumaci alkoholu, zejména pak zvýšení povědomí řidičů o nealkoholické variantě piva, díky které se mohou posléze posadit za volant.

„Díky projektům společenské zodpovědnosti pivovarů se nám daří prezentovat nealkoholické pivo jako plnohodnotnou alternativu za alkoholické nápoje. Každoročně se setkáváme s velmi pozitivními ohlasy na naše projekty. Díky tomu můžeme „Řídím, piju nealko pivo“ dále rozšiřovat partnerství s novými subjekty. Jsme nesmírně rádi, že se podařilo pro naše snažení získat silného partnera v podobě BESIPu. Tedy orgán, jehož činnost je zaměřená právě na bezpečnost na silnicích, kde je alkohol za volantem nemalým problémem,“ říká Martina Ferencová, manažerka projektů ČSPS.

Ve spolupráci s Besipem tak budou od 8. do 14. prosince ve všech regionech České republiky doprovázet hlídky dopravní policie koordinátoři Besipu a promotéři ČSPS v modrých vestách, kteří budou jako obvykle rozdávat nealko pivo a alkotester; samozřejmě za podmínky, že řidiči projdou dechovou zkouškou. Celkem svaz během týdne počítá s 38 výjezdy. Nejvíce jich tradičně proběhne ve Středočeském kraji.

Jednou z velmi častých příčin dopravních nehod bývá právě alkohol, což každoročně dokazují statistiky dopravní policie. Také průzkum, který si svaz udělal během letních měsíců mezi návštěvníky hudebních festivalů, potvrdil, že existuje pořád velké množství lidí, kteří usedli za volant po požití alkoholického nápoje.

„Naši promotéři letos oslovili 5216 návštěvníků festivalů a pivních slavností, kterým položili otázky týkajících se alkoholu za volantem. 28 % respondentů se přiznalo, že někdy v minulosti usedlo za volant po požití alkoholu. I když nemůžeme brát tento výzkum jako reprezentativní, protože byl udělán na velmi úzké skupině lidí, potvrzuje jen fakt, že je ještě stále mnoho Čechů, kteří nerespektují nulovou toleranci alkoholu za volantem,“ vysvětluje Martina Ferencová, proč ČSPS již čtvrtým rokem pokračuje v osvětové dopravně bezpečností akci „Řídím, piju nealko pivo“. Nyní však získala silného partnera v podobě oddělení BESIP, které je součástí Ministerstva dopravy ČR a jejímž hlavním cílem je plnění Národní strategie bezpečnosti silničního provozu.

„BESIP dlouhodobě organizuje informačně preventivní kampaně, které se snaží snižovat rizika spojená s provozem na silnicích. Spolupráce s Českým svazem pivovarů a sladoven na projektu „Řídím, piju nealko pivo“ je tak zcela logickým krokem, neboť tento projekt neotřelou formou vzdělává a motivuje řidiče, což je i naším cílem. Účast v celoevropském týdnu zaměřeném na prevenci alkoholu a drog za volantem je pro naši spolupráci ideální příležitost,“ uvedl ředitel oddělení bezpečnosti provozu BESIP Ing. Martin Farář.

O ČSPS:

Český svaz pivovarů a sladoven sdružuje pivovary, sladovny a další instituce, které se přímo či nepřímo podílejí na výrobě piva v České republice. Svaz navazuje na dlouhou tradici, jejíž počátky spadají do druhé poloviny 19. století. V té době jsou na našem území zakládány první profesní pivovarské a sladařské organizace. Současná podoba svazu pochází z roku 1991, kdy se podařilo profesní organizaci pivovarníků a sladovníků obnovit. V současnosti svaz sdružuje 24 pivovarských společností, 7 sladoven a 20 přispívajících členů. Mezi přispívajícími členy jsou výrobci pivního skla, etiket, technologických a technických zařízení pro pivovarský sektor, vzdělávací instituce atd. Hlavním cílem svazu je prosazování a obhajování práv a společných zájmů svých členů. Podporuje rozvoj aktivit, které přispívají k řádnému provozování předmětu činnosti členů, zajišťuje kontakty s legislativními orgány a příslušnými orgány státní správy. Svaz zastupuje zájmy svých členů i na mezinárodním poli v pivovarských a sladařských institucích a organizacích.

Další informace naleznete na webových stránkách www.ceske-pivo.cz

O Tispolu:

TISPOL je mezinárodní organizace založená dopravními policisty z celé Evropy, jejím cílem je zvyšování bezpečnosti na silnicích a zlepšení vymáhání práva na silnicích Evropy. Hlavním cílem je snižování počtu mrtvých a vážně zraněných při silničních nehodách. Po dobu působení se podařilo snížit dopravní nehodovost téměř na polovinu.

Kontakt:

Facebook komentáře

Sdílejte články