Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Recepty

Kuchařka Pavla Pospíšila, prvního Čechoslováka s michelinskou hvězdou

Uznávaný expert na gastronomii, televizní kuchařská hvězda a také první československý držitel michelinské hvězdy Pavel Pospíšil vydává kuchařku s názvem Moje cesta k Michelinu. V ní najdete 64 unikátních receptů z cest i vyprávění jeho poutavého životního příběhu. Nahlédněte pod pokličku toho nejlepšího z gastronomického umění kuchařské legendy! Knižní novinku pořídíte právě teď ve všech pobočkách Knihy Dobrovský.
Pavel Pospíšil v nové knize popisuje svou cestu mezi světovou kuchařskou špičku a zároveň přináší sbírku originálních receptů, které jsou velmi chutné, a navíc zázračně jednoduché. Kniha je koncipována jako výlet do zemí, kde Pavel Pospíšil žil a vařil. V osmi kapitolách tak naleznete recepty z Německa, Švýcarska, Slovenska, Francie, Mallorky, ale i tradiční pokrmy z rodné Moravy. Každý recept je doplněn informací o časové náročnosti, takže si vaření můžete skvěle naplánovat.

Pavel Pospíšil, Moje cesta k Michelinu

Vedle originálních receptů zlínský rodák pojal kuchařku i jako svědectví o tom, co stojí za jeho úspěchem, a jak se vypracoval na jednoho z nejuznávanějších kuchařů světa. Málokdo ví, že se Pavel Pospíšil původně ani kuchařem stát nechtěl. Toužil být malířem, ale na průmyslovou školu jej nevzali. A tak šel do učení na kuchaře. V druhé polovině šedesátých let odjel na stáž do východního Berlína. Po asi pětiletém působení si v Baden-Baden založil vlastní podnik, ve kterém získal prestižní michelinskou hvězdu. V současné době je už přes dvacet let majitelem restaurace, která patří mezi nejlepší podniky v Německu. Na Slovensku je tváří televizního pořadu Tajemství mé kuchyně, čeští posluchači ho mohou pravidelně vídat v pořadu Pochoutkový rok Českého rozhlasu.
„Na kuchařině je krásné to, že nemá konce. Ostatní řemeslníci, jako jsou tesaři, truhláři nebo zedníci, se v určitý okamžik dostanou na konec svých dovedností. Ale v kuchařině to nikdy nekončí,“ říká první Pavel Pospíšil.
Přečtěte si zajímavý příběh uznávaného kuchařského mistra, jež uchvátil svým uměním německé mlsné jazýčky a ochutnejte pokrmy z osmi zemí, kde jako kuchař působil.

Podobné příspěvky

dTest: Trojice rybích prstů klamala ohledně obsahu masa

Afri

Domácí halušky u Švejka

Šebík

Ryba musí plavat, a to jednou ve vodě a podruhé v žaludku

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady