Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Gastronomie Tiskové Zprávy

Připijte si s Martinem na vinici sv. Kláry

vinoteka

Ani v tomto roce si nenechte ujít v pořadí už třináctý slavnostní Svatomartinský přípitek na vinici sv. Kláry. Tuto neděli přesně v 11:11 se zde poprvé otevřou lahve s letošními Svatomartinskými a mladými víny od předních českých i moravských vinařů. Okusíte tradiční koláče, husí speciality i nabídku místních vín a pálenek. Zaposloucháte se do tónů jazzu a swingu a vychutnáte si pravý gurmánský zážitek s jedinečným výhledem na Prahu. Vinice sv. Kláry se uzavře v 17 hodin. Na akci platí běžné vstupné do venkovních expozic Botanické zahrady hl. m. Prahy.

I letos si na vinici sv. Kláry přesně v 11 hodin a 11 minut připijete nejlepšími mladými i Svatomartinskými víny z nabídky českých i moravských vinařství. „Na vinici sv. Kláry vzhledem k její malé rozloze mladá ani Svatomartinská vína nevyrábíme. Přesto jsme o tuto tradici naše návštěvníky nechtěli ochudit, a tak i v tomto roce, už potřinácté, nabídneme to nejlepší ze sortimentu českých a moravských vinařů,“ říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl. m. Prahy.

Na vinici sv. Kláry za husou, lahodnou sklenkou i tancem

Svatomartinský přípitek

„Pro naše zákazníky vína každoročně pečlivě vybíráme. Díky tomu u nás ochutnají opravdu to nejlepší, co ročník nabízí. Letos se mohou těšit na vína z vinařství Lahofer, Kovacs, Kraus, Hort a dalších. Zastoupena jsou vína bílá, růžová, červená i klaret. Ve vinotéce budou k dispozici pouze do vyprodání zásob,“ vysvětluje Eliška Muchnová, vedoucí Vinotéky sv. Klára. Ke svátku sv. Martina, a k mladým vínům obzvláště se nejlépe hodí pečená husa, kaldoun a další podobné delikatesy. Ani ty nebudou v neděli 11. listopadu na vinici sv. Kláry chybět. Milovníci sladkostí by si neměli nechat ujít skvělé koláče ze Zámecké pekárny.

Aby byl zážitek z dobrého jídla i vína dokonalý, bude i tentokrát vinicí znít hudba. Odpoledne zpříjemní tóny jazzu a odvážní si mohou zatančit swing. K tanci i poslechu bude od půl dvanácté hrát kapela Bee Band. „Pro pobavení návštěvníků jsme tentokrát připravili i zábavné aktivity. Svou obratnost si vyzkouší v hodu korkem na cíl a milou vzpomínkou jistě bude i fotografie s naším svatomartinským běloušem,“ zve na akci Zuzana Červenková Havrdová, jedna z organizátorek. Pro zájemce jsou připraveny bezplatné prohlídky výrobny vína.

Za příznivého počasí bude možno posedět na jedné z teras viničního domku. Pokud
by ale svatý Martin v den svého svátku do Prahy přijel v mrazivém hávu a na bílém koni, budou k dispozici venkovní přímotopy a deky nebo bude hřát hořící krb uvnitř vinotéky.

 Dvě novinky v nabídce pálenek

Matolinová pálenka

Od října jsou v nabídce Vinotéky sv. Klára dvě nové pálenky: Matolinový destilát a Neronet. Obě byly vyrobeny v Pěstitelské pálenici a lihovaru Střední vinařské školy Valtice. Lahve mají objem 0,5 litru a obsahují 45 % alkoholu. Rozhodli jsme se o doplnění sortimentu pálenek, které si návštěvníci oblíbili. Zároveň jsme chtěli vyzkoušet rozdíl mezi tím, když se destilát vyrobí z matolin, nebo když se vypálí z hotového vína,“ vysvětluje Vladimíra Egertová, vedoucí vinice sv. Kláry.

Matolinový destilát je vyroben z matoliny ze starších ročníků vín z vinice sv. Kláry. Vyrobeno bylo 352 lahví. Neronet je matolinový destilát ze starších ročníků vína odrůdy Neronet. Tohoto destilátu se nabízí 216 lahví.

Podobné příspěvky

Jachtař Viktor Teplý jede do Ria!

Šebík

Ženy s roztroušenou sklerózou mohou mít děti

Šebík

Lodě Vševltavského spolku oslaví Den dětí plavbami zdarma

Šebík

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady