Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Gastronomie Hotely a restaurace Restaurace

Podzim plný prémiových rumů

rumy

Vychutnejte si na podzim prémiové rumy z pestrého portfolia Premier Wines & Spirits. V široké paletě nabízených destilátů najdete skvosty z rumových regionů od Mauricia až po Karibik. Máte rádi rumy vyzrálé, či pořádně kořeněné? Najděte ten pravý pro vás a potěšte své chuťové pohárky.

SomelierPodzim je označován jako sezona kvalitních rumů. Využijte sychravého počasí a vychutnejte si skleničku lahodného rumu z pestrého portfolia distributora prémiových vín, alkoholických a nealkoholických nápojů Premier Wines & Spirits. Seznamte se s rumy z celého světa, které vás chuťově potěší i překvapí. Okuste vyzrálé rumy z Nikaraguy, Mexika, Kuby či třeba Mauricia. Prémiové rumy jsou také vhodným dárkem pro milovníky kvalitního přípitku, například k blížícím se Vánocům.

rumFlor de Caña 12YO

Nikaragujský ušlechtilý vyzrálý rum Flor de Caña je díky 12letému zrání v sudech příjemně sladký. Dokonale jemná a čistá chuť vás potěší tóny melasy, másla a sherry v kombinaci s kořením. Příjemná komplexita je podpořena dlouhou dochutí. Kromě osobité lahve zdobí rum tmavá plná barva. 12letý rum Flor de Caña podávejte nejlépe samotný při pokojové teplotě.

Rum Flor de Caña 12YO zakoupíte na www.1er.cz za cenu 949 Kč za 0,7 l.

rumRelicario Supremo

Exkluzivní kolekci dominikánských rumů ztělesňuje lahev Relicario Supremo. Minimální stáří těchto rumů dosahuje úctyhodných 15 let, díky čemuž se můžete potěšit jejich příjemně nasládlou chutí. Ve vůni ucítíte příznačnou vanilku, sušené ovoce i netradiční svěží kokos. Kromě sladkého dřeva a hroznů si vychutnáte také jemné tóny balsamica. Doporučujeme podávat jako digestiv, samotný či pouze s kostkou ledu.

Rum Relicario Supremo pořídíte aktuálně v dárkovém boxu se zdobenou skleničkou na www.1er.cz za cenu 1445 Kč za 0,7 l.

Ron Prohibido 15YO Gran Reserva

Tento vyzrálý mexický rum se může pyšnit lahodnou nasládlou chutí, kterou získává díky zrání v sudech po sherry ze španělské Andalusie. Vybrané sudy i kvalitní ruční výroba se projevují ve výjimečné kvalitě 15letého Ronu Prohibido Gran Reserva. Sladké tóny doplňuje příjemná dřevitost až s náznaky másla a ořechů. Sladká chuť vanilky se mísí s kávou a lahodnou čokoládou.

Rum Ron Prohibido 15YO Gran Reserva zakoupíte na www.1er.cz za cenu 925 Kč za 0,7 l.

Ron de Jeremy Spiced 38 %

rumPoznejte odvážného Rona de Jeremy ztělesněného v lahvi tohoto výjimečného kořeněného sedmiletého rumu pocházejícího ze slunné Panamy. Plná chuť destilátu je doplněna o aromatické koření a tím je dosaženo opravdu plné komplexnosti. V aroma se promítá pro rumy příznačná vanilka s pestrou škálou koření, které oceníte v dlouhém závěru. Rum si vychutnejte samotný či v koktejlu, letos navíc ve zcela nové exkluzivní lahvi.

Rum Ron de Jeremy Spiced zakoupíte na www.1er.cz za cenu 675 Kč za 0,7 l.

Ron de Jeremy XO

rumOdvážný panamský rum Ron de Jeremy představuje lahodný blend rumů z oblastí Barbadosu, Jamajky, Guyany a Trinidadu. Díky až 15letému zrání v dubových sudech po bourbonu vás okouzlí komplexním aroma vyznačujícím se tóny ořechů s karamelem a koření. Dlouhý a jemný závěr vás příjemně potěší. Výrazně tmavě hnědá barva odráží ušlechtilost tohoto rumu, který se navíc letos prodává ve zcela nové exkluzivní lahvi.

Rum Ron de Jeremy XO zakoupíte na www.1er.cz za cenu 1019 Kč za 0,7 l.

Ron Santísima Trinidad 15YO

Přeneste se s vyzrálým lahodným rumem na exotickou Kubu – přesně tuto tropickou oblast ztělesňuje rum Santísima Trinidad 15YO. Ve vůni ucítíte jemný karamel a aromatické sušené ovoce. Chuť vás potěší tóny ořechů a mandlí, jemná hořkost se v ní mísí se sladkostí, která je pro vyzrálé rumy příznačná.

Kubánský Ron Santísima Trinidad 15YO zakoupíte na www.1er.cz za cenu 1335 Kč za 0,7 l.

El Clásico XO 37,5 %

SomelierKaribský rum El Clásico představuje výběr prémiových jemných rumů z Trinidadu, Dominikánské republiky a Guyany. Zrání až po dobu 15 let v sudech po bourbonu se projevuje výjimečnou jemností i výrazným aroma.

Rum El Clásico XO zakoupíte na www.1er.cz za cenu 715 Kč za 0,7 l.

Blue Stamp

Tato rumová novinka z Mauriciu je na našem trhu dostupná jen velmi krátce. Autentický rum pochází z dílny zkušeného rumového mastera blendera Frederica Bestela. Velmi netradičně zraje tento mauricijský rum v sudech po fortifikovaných vínech z Jižní Afriky. V aroma vás potěší pražené ořechy, kandovaná citrusová kůra a sladké koření. Jemná a hřejivá chuť rumu je doplněna typickou nasládlostí. Navíc se v rumu Blue Stamp na závěr projevují odstíny sherry a portského vína, které získává z použitých netypických sudů.

Mauricijský rum Blue Stamp zakoupíte na www.1er.cz za cenu 1379 Kč za 0,7 l.

 Gosling’s Family Reserva 40 %

sklenice rumuElegantní ušlechtilý rum Gosling’s pochází ze slunečných Bermudských ostrovů. Díky dlouhému zrání v dubových sudech dosahuje výjimečně lahodné chuti, kterou milujeme na koňaku či dobré whisky. Osobitost rumu Gosling’s Family Reserva podtrhuje i jedinečnost jeho lahví – každá je označena svým číslem a nese voskovou pečeť. Gosling’s Family Reserva se vyznačuje aroma melasy, tabáku a pomerančové kůry, které je v chuti doplněno skořicí a muškátovým oříškem. Dlouhá a suchá dochuť rumu obsahuje až nakouřené kořeněné tóny spolu s tabákem a sušeným ovocem.

Rum Gosling’s Family Reserva 40 % zakoupíte v dárkovém boxu na www.1er.cz za cenu 2159 Kč za 0,7 l.

 

Rumy jsou k odběru také v prodejně Premier Wines Gallery na adrese Pohostinec Karlín,
Pobřežní 42, Praha 8.

                                                       

Adéla Kubaštová

E-mail: adela.kubastova@double-u.cz

www.double-u.cz

Podobné příspěvky

Relax a pohoda v hotelu Esplanade Spa & Golf Resort v Mariánských Lázních 

Afri

Ryzlink rýnský 2015 z Mělníka je českým vítězem

Jaroslav Hauer

Mezinárodní den slivovice

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady