Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Gastronomie

Novinka s tradicí 500 let: Hanácká vodka Silver

Nejstarší evropská palírna, prostějovská Palírna U Zeleného stromu, rozšiřuje stávající řadu úspěšné Hanácké vodky a přestavuje její variantu Silver. Vychutnají si ji všichni lidé, kteří mají rádi zábavu, chtějí kvalitu a rádi si vychutnávají prémiový alkohol.

Hanacka_vodkaNovinka navazuje na tradici, kterou v pětisetleté prostějovské Palírně U Zeleného stromu zavedl první místní palírník Mates. Ten chtěl svým zákazníkům prodávat jen dobrý alkohol se stabilními vlastnostmi, a tak se zaměřil na to, jak zajistit, aby lidé vždy dostali tu nejlepší kvalitu. Začal proto používat jednoduchou metodu s tehdejším platidlem a pomocí pražského stříbrného groše v hustoměru měřil obsah alkoholu. Tento postup zaručil, že jeho destilát chutnal vždy stejně dobře a měl stejný obsah alkoholu. Mimořádně čistému a jemnému nápoji tehdy říkali vodička, a právě ta položila základ Hanácké vodce. Podle legendy by tak mohlo jít o jednu z nejstarších vodek světa. Palírníka Matese a jeho um připomíná na lahvi Hanácké vodky Silver stříbrný groš.

Základem nové prémiové vodky je křišťálově čistá, průzračná voda z hlubinných vrtů na Hané se specifickými senzorickými vlastnostmi danými pískovo-štěrkovým podložím a velkým množstvím minerálů. Jemný obilný destilát se získává z odrůdy pšenice dozrávající pod sluncem na úrodných   polích.

Orientační cena: 399 korun

 Veronika KUBÍNKOVÁ | ADison

Podobné příspěvky

„Řídím, piju nealko pivo“ se společně s Besipem …

Šebík

Praha uctí památku svatého Václava

Afri

Přeneste se na Riviéru slunné Francie s champagne Piper-Heidsieck Riviera

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady