Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Gastronomie Restaurace

Načerpejte inspiraci na horké drinky

hruska

Vychutnejte si dlouhé zimní večery s výbornými drinky, které vás zahřejí a potěší svou lahodnou chutí. Všechny koktejly si zvládnete připravit v pohodlí a teple domova. Vyzkoušejte nové i známé kombinace, a připravte tak zpestření třeba vaší sváteční večeře.

Chladné podzimní a zimní večery je skvělé trávit v teple u krbu s dobrou knihou a hlavně se skvělým nápojem. Vychutnejte si letošní podzim a zimu s novou inspirací na výtečné horké drinky vyladěné na dlouhé zimní večery. I jednoduché kombinace vás mohou potěšit svou chutí. Drinky zvládnete připravit hravě sami a jistě jimi překvapíte u stolu s večeří či jako digestivem po jídle.

Baron Horká hruška

hruskaVůni hrušek si zamilujete v horkém drinku Baron Horká Hruška. Oceňovaný hruškový destilát Baron Hildprandt se pyšní poctivě vyzrálými jihočeskými hruškami a lahodnou chutí. Horké provedení drinku vás příjemně zahřeje.

40 ml Baron Hildprandt Ze zralých hrušek

160 ml horké vody

čerstvá skořice a plátek hrušky na ozdobu

Do hrnku nalijte pálenku Baron Hildprandt Ze zralých hrušek a přidejte horkou vodu. Drink můžeme dochutit medem, pokud dáváte přednost sladším kombinacím. Když se med rozpustí, dozdobte drink celou skořicí a nakrájenými plátky hrušky.

Baron Hildprandt Ze zralých hrušek zakoupíte na www.1er.cz za cenu 585 Kč.

Horká griotka

griotkaPokud máte rádi ověřenou klasiku, kterou byste si chtěli vychutnat v kvalitním provedení, vyzkoušejte jednoduchou horkou griotku. Nezapomeňte, že suroviny jsou stěžejní, a sáhněte po oblíbené griotce z řady Liqvére. Tu pro vás vyrábějí v Zámecké palírně v Blatné a nenajdete v ní žádná chemická barviva ani přísady. V griotce Liqvére na vás čeká pouze kvalitní višňová šťáva, třešňový destilát a jemný líh. Nápoj zvládnete připravit během pár minut.

40 ml jihočeské griotky Liqvére

160 ml horké vody

tenké plátky čerstvého pomeranče

celá skořice

Připravte si vhodný hrnek. Griotku Liqvére zalijte horkou vodou a drink dozdobte tenkými plátky pomeranče a celou skořicí.

Griotku Liqvére zakoupíte na www.1er.cz za cenu 299 Kč.

Triple Chocolate

kava - cokoladaNevíte, co za drink podávat k dezertu? Vyzkoušejte tuto čokoládovou kombinaci, kterou mile překvapíte. Prémiový kořeněný rum Ron de Jeremy Spiced spolu s čokoládovým likérem jsou skvělé se šlehanou mléčnou pěnou.

30 ml Ron de Jeremy Spiced

20 ml čokoládového likéru

2 kapky Fee Brothers Aztec Chocolate Bitter

1 lžička kakaa

200 ml mléčné pěny

Do kávového hrnku nalijte rum Ron de Jeremy Spiced a čokoládový likér. Našlehejte mléčnou pěnu a přidejte do hrnku. Navrch pokapejte pár kapkami čokoládového bitteru a lehce posypte kakaem.

Ron de Jeremy Spiced zakoupíte na www.1er.cz za cenu 679 Kč.

Hot štrúdl

Rebellion Spiced je příjemně kořeněný rum vycházející z tradice klasických rumů. Tento velmi jemný blend splňuje nároky na plnou chuť spiced rumu. Aroma koření se skvěle hodí i do horkého drinku, který zvládnete připravit během pár minut.

40 ml Rebellion Spiced rumu

160 ml kvalitního hruškového džusu

Čerstvá hruška

Připravte si ingredience a hrnky na servírování. Rum i hruškový džus nalijte do menšího hrnce a nechte svařit. Průběžně míchejte. Mezitím si můžete nakrájet čerstvou hrušku. Až bude nápoj hotový, přelijte do hrnků a dozdobte čerstvou hruškou.

Rebellion Spiced rum zakoupíte na www.1er.cz za cenu 469 Kč za 0,7 l.

 

Red Bomb

red bomb napojPoslední z tipů na zimní drinky představuje studený koktejl. Potřebovat budete jen poctivou griotku Liqvére, prémiový Greenall’s Gin a citron. Gin najde bez pochyb své místo i v mnoha dalších drincích dle vaší fantazie. Red Bomb bude skvělým digestivem po vydatné večeři.

30 ml jihočeské griotky Liqvére

30 ml Greenall’s Ginu

15 ml čerstvé citronové šťávy

plátky citronu

led

Sklenici naplňte ledem, přidejte gin, čerstvě vymačkanou šťávu a nakonec griotku. Lehce promíchejte. Koktejl dozdobte citronem a můžete podávat.

Griotku Liqvére zakoupíte na www.1er.cz za cenu 299 Kč. Greenall’s Gin zakoupíte na www.1er.cz za cenu 299 Kč.

 

Adéla Kubaštová

www.double-u.cz

 

Podobné příspěvky

Originální a chutné recepty s ketchupy Spak Master

Afri

Akci Čtení ti sluší 2020 zahájil livestream s patronem projektu Janem Potměšilem

Afri

Proč dramaticky zdražují jablka či hrušky?

Afri

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady