Zpravodajství z Prahy, pozvánky na kulturní a sportovní akce
Gastronomie Pozvánky na akce

Na Staroměstském náměstí se otevře pravý vídeňský Heuriger, ochutnat můžete víno z vídeňských vinic

U příležitosti Dnů Vídně, které se konají od 13. do 15. května v Praze, vyroste na Staroměstském náměstí pravý vídeňský Heuriger. Kromě jedinečné vídeňské atmosféry nabídne vína z městských vídeňských vinic Cobenzl a typické šenkovní pochutiny. Slavnostně otevřen bude 14. května od 18 hod.

Vídeňský Heuriger – v Čechách snad o něco méně známý pojem než např. Obří kolo, zámek Schönbrunn či vídeňský sacher, o to originálnější a gastronomicky zajímavější vídeňský vinný šenk je. Ten svým hostům nabízí útulnou atmosféru, skvělá vídeňská vína, typické šenkovní pomazánky a tradiční šenkovní hudbu v podání Attensam Quartettu. Je to zároveň místo, kde se lidé mají cítit dobře a kde je každý srdečně vítán. I to platí pro vídeňský Heuriger, který vyroste v srdci Prahy, na Staroměstském náměstí a který bude mít otevřené své brány od 18 do 21 hod.
Vídeň je jedinou vinařskou oblastí na světě, která leží v celé své šíři na území hlavního města. Zajímavé také je, že Vídeň již sto let vede svoje vlastní vinařství Cobenzl, které patří k nejvýznamnějším vídeňským vinařství vůbec.
Vídeňský Heuriger nalezneme většinou na okraji města, poblíž vinic. Zde nabízejí vinaři svá vína a také typické pochutiny. Návštěva vídeňského Heurigeru je oblíbenou aktivitou všech Vídeňanů, kteří ji všem vřele doporučují. Výtěžek z prodeje vídeňských specialit na Staroměstském náměstí bude věnován charitativní organizaci Debra ČR, která pomáhá lidem s onemocněním motýlích křídel. Dny Vídně se v Praze konají poprvé v historii a to od 13. do 15. května.

Foto Wien Tourismus

Podobné příspěvky

Muzeum voskových figurín Grévin zůstane v Praze ! K sochám přibude muzeum čokolády

Jaroslav Hauer

Simona Krainová ohlásila třetí ročník soutěže Czechoslovak TopModel .

Šebík

IL Divo již v pondělí v O2 Areně

Eliška Rybenská

Tento web používá pro svou práci nutné cookies. Souhlasím Číst více

GDPR zásady