Tipy volejte: 773 693 460, pište redakce@prazsky-zpravodaj.cz
DomůBydleníGastronomieKulinářské specialityPomáhejte a bavte u zajíčka v Café AdAstra

Pomáhejte a bavte u zajíčka v Café AdAstra

Pomáhejte a bavte u zajíčka v Café AdAstra

Kulturní program Prosinec

večery s klavírem:

Alena gorbiková, Vladimír cícha, YAMILET MARTINEZ

Pravidelně každý den a zdarma

Vernisáž: Hvězdá výstava

1.12 | 18:30

Přijďte se podívat na díla klientů Zajíčka na koni a našeho podporovatele Martina Šonky. Zakoupením děl podpoříte umělce a zároveň projekt Kavárna – zaměstnání pro lidi s handicapy.

Vystavovatelé: Maruška Náměstková, Veronika Zimová, Adam Tomášek, Martin Šonka.

Autorské čtení: Hakuna Matata

2.11 | 18:00

Skutečné příběhy, fantazie, překlad, ilustrace, hudba, víno, možná i zpěv 🙂

Přijďte si poslechnout povídky inspirované životy Afričanů, zapřemýšlet nad tím, jak skutečně žijí. Nemají třeba, jen tak náhodou, stejné problémy jako Středoevropané? Dokážeme je pochopit? A pomoct jim?

koncert: Šmoldas hraje Ježka (sólo)

7.12 | 19:00

V roce 2016 slavíme 110 let od narození legendárního skladatele Jaroslava Ježka. K oslavám jeho výročí se náš přední jazzový kytarista a skladatel Libor Šmoldas rozhodl připojit svým novým albem, v pořadí sice již sedmým, zato prvním sólovým.

Album nazval BLUE: Šmoldas hraje Ježka, vybral pro ně čtrnáct Ježkových skladeb a připojil i jed- nu vlastní kompozici, věnovanou právě dvornímu skladateli Osvobozeného divadla.

!Nahrávka je ojedinělá už tím, že sólové kytaře se v oblasti jazzu u nás nikdo jiný nevěnuje, a dokonce i ve světě se kvůli náročnosti této disciplíny najde jen několik málo kytaristů, kteří hrají a natáčejí sami bez doprovodu. V tomto případě se navíc jedná o hru bez pomoci jakýchkoliv kytarových efektů, looperů a podobně.

Pomáháme večeří: zimní menu od sweet-world-by-barush.blogspot.cz a coudyscookies.cz

10.12 | 19:00

Navečeřet se a ještě tím někomu pomoci? To zní jako perfektní kombinace, co říkáte? Domluvili jsme se s několika foodblogery a ti vás u nás postupně pohostí.

V prosinci vás zve na zimní tříchodové menu Bára z blogu sweet-world-by-barush.blogspot.cz a Martina, autorka blogu coudyscookies.cz

Více informací na www.cafeadastra.cz

charitativní večer s kytarou: kytarista a zpěvák Erik Teppler

12.12 | 19:00

Srdečně zveme na Charitativní večer s kytarou, který se uskuteční dne 12. prosince 2016 od 19 hodin v Café AdAstra. Hosté do charitativního bazaru přispějí knihou, CD, DVD či LP. Výtěžek bude použit jako odměna pro pracovníky s handicapem.

Během večera vystoupí kytarista a zpěvák Erik Teppler. Erik pocházi ze švédského Västerås a v Praze žije již pět let. V České republice je velmi spokojený.  Zazní folkové písničky, a to jak převzaté, tak z vlastní tvorby. Erik vystoupil například na Open Mic a podle vlastních slov ho ovlivnili třeba Karel Kryl nebo Karel Plíhal. Přestože je Erik Švéd, překvapí výbornou češtinou.

koncert: Friday morning

15.12 | 19:00

Přijďte si poslechnout skvělou kapelu, která vám zahraje písně kapela od Ray Charlese, Nory Jones, Amy Winehouse a Post Modern Jukebox.

vánoční recitálek: děti zpívají dětem

17.12 | 15:00

Zveme vás děti na milé hudební posezení. Připravte si každý z vás či dohromady krátkou písničku, básničku nebo nám zahrajte na hudební nástroj.

Prosíme o učinění rezervace a zaslání autora a názvu Vašeho hudebního příspěvku do 10.12. na adresu: h.krejcikova@zajiceknakoni.cz

večery s francouzským filmem: Naturalismus ve francouzském divadle a filmu

19.12 | 19:00

Zveme vás na čtvrtý filmový večer v kavárně AdAstra.

Ukázky budou z filmů Země (podle Zoly), Pygmalion (Shaw) a Na dně(Gorkij).

Potom jako tradiční celovečerní promítání bude film Tereza Raquinová (rovněž Zola) se Simone Signoretovou a Rafem Vallonem.

Večerem nás provede Dr. Jaromír Kazda.

Vstupné dobrovolné – bude využito pro dokoupení posledních potřebných vánočních dárečků pro děti z Ježíška: http://jezisek.zajiceknakoni.cz

Facebook komentáře

Sdílejte články